› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

komentowane

oceniane

Elbląscy policjanci wzięli udział w sztafecie rowerowej "Kręcimy dla Marcina" (+ zdjęcia)

› relacje 9 miesięcy temu    12.10.2017
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląscy policjanci wzięli udział w sztafecie rowerowej  fot. Marcin Mongiałło

Ponad 4000 kilometrów, ponad 80 polskich miast w 16 województwach, a na to wszystko 23 dni – to plan sztafety rowerowej „Kręcimy dla Marcina”. Przedstawiciele różnych służb mundurowych, zrzeszonych w grupie „Mundur na rowerze”, przejadą na rowerach przez Polskę, by pomóc w zbiórce pieniędzy na leczenie policjanta z Rzeszowa. W sztafecie wzięli dzisiaj udział także policjanci z Elbląga. 

Dzisiaj, 12 października około godz. 14.30 z placu Kazimierza Jagiellończyka 1 (nieopodal CSE Światowid) w Elblągu wyruszyła rowerowa sztafeta ponad 20 policjantów. Nasi funkcjonariusze pokonali łącznie ponad 45 kilometrów trasie Elbląg - Braniewo.

Jutro około godz. 8.00 rano na kolejny odcinek sztafety wyruszą policjanci z Braniewa, którzy pojadą do Olsztyna. W Olsztynie pałeczkę, a w zasadzie opaskę, przejmą policjanci z Olsztyna, którzy wyruszą w kierunku Mrągowa (odcinek Olsztyn - Mrągowo). Ostatnim odcinkiem do pokonania na terenie naszego województwa będzie trasa Mrągowo - Szczytno. W sztafecie na terenie naszego województwa weźmie udział łącznie 42 funkcjonariuszy. Ogólnie sztafeta w ciągu 23 dni przejedzie 80 polskich miast.  Celem tego przedsięwzięcia jest zebranie środków umożliwiających leczenie policjanta z KWP w Rzeszowie zmagającego się z ciężką chorobą nowotworową.

Szczegółowy opis trasy sztafety w województwie warmińsko-mazurskim:

W dniu 12.10.2017 r., trasa Elbląg-Braniewo, start plac Kazimierza Jagiellończyka 1 (Światowid), meta plac KPP Braniewo.

W dniu 13.10.2017 r., trasa Braniewo-Olsztyn, start plac KPP Braniewo, meta plac KWP Olsztyn ul. Partyzantów 6/8. Tego samego dnia policjanci z placu KWP ruszają do Mrągowa gdzie kolejni funkcjonariusze będą już czekali na placu KPP w Mrągowie. Z kolei ostatni etap będzie prowadził z placu KPP w Mrągowie, a zakończy się w Szczytnie na placu KPP w Szczytnie.

Dla osób, które chcą pomóc Marcinowi w walce z chorobą, mogą wpłacać środki na uruchomiony rachunek bankowy:

Podkarpacki Bank Spółdzielczy
Odział w Przemyślu
ul. Mickiewicza 4, 37-700 Przemyśl
90 8642 1155 2015 1506 0396 0003

w tytule wpłaty "Mundur na rowerze" – darowizna dla Marcina

Szczegóły dotyczące organizowanej akcji można uzyskać na stronie grupy „Mundur na rowerze” pod linkiem: https://www.facebook.com/Mundur-na-rowerze-1561765327216431/ .

Informacje na temat sztafety i pomocy dla chorego policjanta znajdziecie także na stronie: NSZZP Zarząd Wojewódzki w Rzeszowie.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii. 

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (0)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.