› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Elbląscy policjanci "przelali" krew

› bieżące miesiąc temu    24.05.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Elbląscy policjanci  fot. KMP Elbląg

Przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Elblągu stanął „krwiobus” z Olsztyna. Funkcjonariusze i mieszkańcy oddawali krew. W akcji oprócz policjantów brali udział mieszkańcy Elbląga. Wśród policjantów wielu jest takich, którzy regularnie oddają krew, aby pomóc w ratowaniu ludzkiego życia.

Policjanci oraz pracownicy cywilni dziś (24.05) „podzielili” się swoją krwią, kolejny raz przyłączając się do szczytnej akcji, mającej na celu ratowanie ludzkiego życia. Akcję zorganizowano dzięki zaangażowaniu elbląskich funkcjonariuszy z Policyjnego Klubu Honorowych Dawców Krwi, Rejonowego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża z Elbląga oraz Pasłęka a także Fundację Banku Pekao S.A.

Każda osoba, która chciała podzielić się tym życiodajnym płynem musiała wypełnić formularz, a następnie przejść badanie lekarskie. Po uzyskaniu akceptacji, można było już oddać krew. Do godziny 13.00 zebrano blisko 26 litrów krwi od 57 osób.

Dla Komendy Miejskiej Policji w Elblągu przekazano też plecakowe apteczki pierwszej pomocy ufundowane przez Fundację Banku PeKaO S.A.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.