› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

komentowane

oceniane

Elbląscy kameraliści bez Fryderyka

› bieżące 2 miesiące temu    13.03.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląscy kameraliści bez Fryderyka  fot. archiwum elblag.net/Marcin Mongiałło

Niestety, Elbląska Orkiestra Kameralna nie zdobyła Fryderyka, jednej z najważniejszych nagród muzycznych. Skończyło się na dwóch nominacjach płyty nagranej przez EOK i Krzysztofa Herdzina z Pawłem Gusnarem, Krakowskim Triem Stroikowym i Katarzyną Budnik-Gałązką.

Gala Muzyki Poważnej Fryderyki 2019 zakończyła się wczoraj (12.03) późnym wieczorem. Wśród nagrodzonych niestety nie ma Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Nie doceniono Albumu Herdzin – Concerto and Concertino, płyty nagranej przez EOK i Krzysztofa Herdzina z Pawłem Gusnarem, Krakowskim Triem Stroikowym i Katarzyną Budnik-Gałązką
Pamiętajmy jednak, że sama nominacja i to w dwóch kategoriach Albumu Roku Muzyka Współczesna oraz Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej, to dużych sukces naszej orkiestry.

Elbląska Orkiestra Kameralna gra z najlepszymi. Wielkim sukcesem zakończył się koncert z Januszem Wawrowskim, który gra na stradivariusie, wartym 20 milionów zł.  Elbląska publiczność wyklaskała trzy bisy. Artysta otrzymał Fryderyka w  kategorii Album Roku Recital Solowy. Doceniono  album "Hidden Violin". Janusz Wawrowski, Jose Gallardo. To już drugi Fryderyk w karierze tego skrzypka.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.