Elbląscy kajakarze w ścisłej czołówce klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski! (+ tabela)

› sport ponad rok temu    21.05.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
Od lewej: Marta Witkowska, Wojciech Załuski (trener) i Kinga JankowskaOd lewej: Marta Witkowska, Wojciech Załuski (trener) i Kinga Jankowska fot. Profil na FB Marty Witkowskiej

W dniach 17 – 19 maja 2019 r. w Wolsztynie miały miejsce XXXV Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie oraz Ogólnopolskie Regaty Długodystansowe Dzieci. Kajakarze z Elbląga zdobyli aż 7 medali, plasując się na drugim miejscu w generalnej klasyfikacji medalowej zawodów. Tym samym wyprzedzili bardzo utytułowane zespoły z Poznania oraz Bydgoszczy.

Złote medale wywalczyli Przemysław Rojek i Adam Witkowski w K2 na 10 000 metrów juniorów (czas: 00:43:23) oraz Igor Komorowski i Gabriel Gładykowski w K2 na 10 000 metrów juniorów młodszych (00:45:09). Złoty medal w dniu urodzin (18 maja) wywalczyła również Marta Witkowska z Kingą Jankowską (obie 1999 r.) w K2 na 10 000 metrów seniorek (00:46:42).

Srebrne medale zdobyli Paweł Krause w K1 na 10 000 metrów juniorów młodszych (00:47:42) oraz Mikołaj Kot i Kuba Łyczkowski w K2 na 5 000 metrów młodzików (00:23:42).

Brązowe medale wywalczyli Hubert Kreczman i Patryk Stasiełowicz w C2 na 5 000 metrów młodzików (Korona Elbląg, 00:30:54) oraz Przemysław Rojek w K1 na 10 000 metrów juniorów (00:46:34).

Klasyfikacja generalna mistrzostw przedstawia się następująco (żródło:PZKJ)