› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Elbląg: Zielone światła dla kierowców palą się dłużej, ale i tak za krótko

› bieżące 9 miesięcy temu    6.10.2017
Witold Chrzanowski
komentarzy 6 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg: Zielone światła dla kierowców palą się dłużej, ale i tak za krótko

Na skrzyżowaniu 12 Lutego-Królewiecka-Teatralna-Nowowiejska dokonano korekty sygnalizacji świetlnej – wydłużając czas przejazdu dla kierowców. Co sądzą zmotoryzowani elblążanie o tej zmianie?

Korekty sygnalizacji dokonano po zakończeniu prac drogowych w tym rejonie Elbląga. Departament Zarządu Dróg poinformował naszą redakcję jeszcze w sierpniu, że:

W ramach zadania sygnalizacja będzie przebudowana, będzie nowy program. Po jego uruchomieniu będziemy regulować funkcjonowanie sygnalizacji do stanu optymalnego.

Przed pracami drogowymi zmotoryzowani jadący skrzyżowaniem 12 Lutego-Królewiecka-Teatralna-Nowowiejska skarżyli się na zbyt szybką, ich zdaniem, zmianę świateł w tym rejonie miasta.

Na przejazd z Nowowiejskiej na Teatralną „łapały się” dwa, najwyżej trzy samochody. Zielone światło paliło się zaledwie przez kilka sekund. Jak było się szóstym w kolejce, to, bywało, że przejeżdżało się dopiero na trzecich światłach – skarżył się portalowi elblag.net pan Michał, 46-letni kierowca z Elbląga.

A jak jest teraz – po uruchomieniu „nowego programu”?

Jest lepiej, co nie znaczy, że dobrze. Kiedyś przejeżdżały tu dwa-trzy auta, a teraz przejeżdża pięć-sześć. Moim zdaniem to za mało – stwierdza nasz rozmówca.

Kierowca liczy, że Departament Zarządu Dróg spełni swoją obietnicę i będzie „regulować funkcjonowanie sygnalizacji do stanu optymalnego”.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (6)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ elb
9 miesięcy temu ocena: 0%  6
dla pieszych tylko 3sekundy a dla aut 2monuty
~ WK
9 miesięcy temu ocena: 50%  5
To jakaś masakra jest. Dobrze, że zajmujecie się tym problemem, bo w innych mediach jakby nie istniał. Trzeba pisać do prezydenta, do urzędników.
~ gru
9 miesięcy temu ocena: 0%  4
Zobaczcie gdzie stają tramwaje aby wjechać w Dąbka. Na przejściu dla pieszych blokując je.
~ AMP Eg
9 miesięcy temu ocena: 0%  3
Na skrzyżowaniu są czujniki w asfalcie. Jeśli kierujący stoi daleko od linii zatrzymania przed sygnalizatorem to czujnik go nie złapie i omija jego kolejkę. Dlatego drodzy kierowcy podjeżdżajcie bliżej. Pzdr!
~ buehahaha
9 miesięcy temu ocena: 100%  2
Co ty pieprzysz za glupoty.
~ fsdf
9 miesięcy temu ocena: 100%  1
wczoraj to była masakra, przejechało 5 aut, nie jest źle, ale za to stało się 2 razy dłużej, bo czerwone było jadąc od teatralnej , a 2x zielone mieli jadąc z 12go lutego /płk dąbka. Dopiero za 3 razem zapalało się zielone dla teatralna/nowowiejska
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.