› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Elbląg. „Żebyś zdechła" to najnowszy spot... (+wideo)

› zagrożenia i utrudnienia 7 miesięcy temu    28.11.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. „Żebyś zdechła fot. Truso tv

Spot „Żebyś zdechła" powstał dzięki Telewizji Truso.tv we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Elblągu. Chodzi  o zwrócenie uwagi na problemy seniorów zagrożonych i dotkniętych przemocą.

Co czwarty senior w Polsce mógł paść ofiarą przemocy fizycznej, psychicznej i ekonomicznej. Większość z nich wstydzi się tego, że doświadcza wielu form złego traktowania. 
Telewizja Truso.tv we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Elblągu wyprodukowała spot w ramach kampanii społecznej na rzecz seniorów zagrożonych i dotkniętych przemocą. Autorem scenariusza oraz reżyserii jest Jacek Żukowski, natomiast  zdjęć -  Krzysztof Paluszyński. 

Kampania ma na celu podnoszenie świadomości elblążan na temat zjawiska przemocy wobec seniorów, którzy często nie skarżą się i cierpią w milczeniu.

Osoby starsze są często zawstydzone, zwłaszcza gdy doświadczają przemocy ze strony członka rodziny. Mają także nadzieję, że stosowane wobec nich nadużycia są incydentalne i wkrótce się skończą. Bywa, że nie dopuszczają do świadomości, że to się im przytrafiło

- wyjaśniają pomysłodawcy spotu. 

Pamiętajmy, iż osoby starsze są bardziej narażone na przemoc niż młodzi ludzie. Dlaczego? Ponieważ są bardziej bezbronne! 

Dlatego jeśli wiesz, że osobie starszej dzieje się krzywda lub przemoc dotyczy także Ciebie skontaktuj się z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Nie zwlekaj, przyjdź lub zgłoś telefonicznie

- apelują  pomysłodawcy spotu. 
 

Zapraszamy do obejrzenia spotu. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Eryk
7 miesięcy temu ocena: 100%  1
Takie słowa to wygłosił uczestnik "marszu równości" pod adresem Katolików i ludzi o prawicowych poglądach . A co do niepełnosprawności to SERDECZNIE dziękuję za blokowanie miejsc dla niepełnosprawnych ( w "normalnych" miejscach nie mogę wysiąść z pojazdu bo by go opuścić muszę szeroko otworzyć drzwi, co gwarantują miejsca dla niepełnosprawnych- są szersze)
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.