› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Elbląg. Zastępca komendanta odszedł na emeryturę

› bieżące 2 miesiące temu    5.06.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Zastępca komendanta odszedł na emeryturę  fot. KM PSP w Elblągu

Po 33 latach służby odszedł na emeryturę st. bryg. Mariusz Kołecki, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu. Podczas pożegnania nie zabrakło podziękowań, łez wzruszenia i  strażackiego zwyczaju: przyjaciele  komendanta wrzucili go do zbiornika z zimną wodą.

St. bryg. mgr inż. Mariusz Kołecki swoją pożarniczą służbę rozpoczął w 1986 roku w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po studiach z pierwszym stopniem oficerskim i tytułem mgr inż. pożarnictwa, ówcześnie ppor. poż. Mariusz Kołecki rozpoczął służbę w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Elblągu na stanowisku oficera ds. prewencji. Ani się obejrzał i minęło 33 lata służby i czas na zasłużoną emeryturę. Podczas oficjalnego pożegnania kpt. Łukasz Kochan komendant miejski PSP w Elblągu podziękował za nienaganną i wieloletnią służbę oraz poświęcenie.
W części nieoficjalnej koledzy przypomnieli na wesoło swojemu szefowi jego ścieżkę kariery zawodowej.  W finale strażackim zwyczajem wrzucili go do zbiornika z zimną wodą. Natomiast Klub Seniora z radością przyjął do swojego grona. 

Podczas swojej wieloletniej służby Mariusz Kołecki był wielokrotnie odznaczany:  
25 kwietnia 2003 r. – otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi, 23  kwietnia 2007 r. – Złoty Medal za Zasługi dal Pożarnictwa, 9 maja 2012 r. – Srebrną Odznakę Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, 8 marca 2016 r. – Srebrny Medal za Długoletnią Służbę.

Mariusz Kołecki pełnił funkcję: oficera ds. prewencji, zastępcy komendanta powiatowego PSP w Nowym Dworze Gdańskim, naczelnika Wydziału Kadrowo – Organizacyjnego i na zakończenie kariery ponad trzy lata zastępca komendanta miejskiego PSP w Elblągu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.