› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Elbląg. Zamiast radiowozu hybrydowego policjanci mają szansę tylko na alkomaty

› policja ponad rok temu    18.09.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 Elbląg. Zamiast radiowozu hybrydowego policjanci mają szansę tylko na alkomaty

Wśród zgłoszonych 163 propozycji do Budżetu Obywatelskiego cztery dotyczą bezpieczeństwa. Urzędnicy zakwalifikowali tylko dwa: zakup alkomatów Alcoblow dla elbląskiej policji oraz szkolenia: „Czujny senior na oszustów” z festynem: „Bezpieczna Zawada 2018”. 

Po raz szósty elblążanie od dziś (18.09) rozpoczną głosowanie na inwestycje warte zrealizowania w Budżecie Obywatelskim 2018. Ze 163 zgłoszonych inicjatyw urzędnicy zaakceptowali 104. Z nich zostaną wybrane te, które otrzymają najwięcej głosów. Koszt wszystkich inwestycji to 2,5 miliona zł.  Głosować można klikając tutaj. Mamy czas aż do 9 października do północy.  

Wśród zgłoszonych inicjatyw cztery dotyczyły bezpieczeństwa. Urzędnicy odrzucili: zakup hybrydowego radiowozu dla elbląskiej Policji (prewencja) oraz zainstalowanie na skrzyżowaniach kamer rejestrujących przekroczenie prędkości i wjazdy na czerwonym świetle. 

Można głosować tylko na dwa: alkomaty Alcoblow dla elbląskiej policji oraz szkolenia: „Czujny senior na oszustów” i „Pomoc przedmedyczna” wraz z festynem: „Bezpieczna Zawada 2018”. 

Szkoda, że odrzucono zakup radiowozu hybrydowego, który jest szczególnie przydatny w ruchu miejskim, bo zużywa mało paliwa.
Cieszy nas, że zakwalifikowano do głosowania zakup alkomatów Alcoblow, które są bezustnikowe, umożliwiają przeprowadzenie tanio bardzo dużej liczby pomiarów, ponieważ odpada koszt ustnika. Podczas ostatniego weekendu policjanci wykorzystali ich aż trzysta sztuk. Mam nadzieję, że ta inwestycja zyska aprobatę elblążan

- wyjaśnia kom. Krzysztof Nowacki,  z elbląskiej policji. 

Na alkotesty przeznaczono ponad 10 tys. zł, Jeden kosztuje około 1500 zł, więc zakupionych zostanie 6 sztuk. 

Szkolenia i festyn miałyby kosztować 25 tys. zł.  

Podane kwoty są tylko szacunkowe. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.