› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Elbląg. Wyrok sądu w sprawie kierowcy quada

› sąd 11 miesięcy temu    21.08.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Wyrok sądu w sprawie kierowcy quada  fot. KMP w Elblągu

Brawurowa jazda quadem doprowadziła do kolizji. Sąd w Elblągu wydał wyrok w sprawie 33-letniego kierowcy. Ma on zapłacić 2 tys. zł grzywny.   

Na początku czerwca br. w Tolkmicku (pow. elbląski) jadący quadem mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do w rowu. Na szczęście w tym zdarzeniu nie ucierpiały inne osoby. Sam kierowca odniósł ogólne obrażenia. 33-latek jechał bez uprawnień, nie miał kasku i według opinii  śledczych pędził. Sąd wydał wyrok w jego sprawie, który już się uprawomocnił. Zapłaci grzywnę i przez rok nie będzie mógł wsiadać za kierownicę wszystkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym. 

Groźne zdarzenie na szczęście zakończyło się siniakami dla kierowcy, a co ważne nikt inny nie odniósł obrażeń. Niemniej jednak brawurowa jazda mężczyzny była niebezpieczna i ryzykowna dla innych.  Kierujący pędził czterokołowcem na złamanie karku, dodatkowo jechał bez kasku i nie miał uprawnień. Stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Zdarzenie miało miejsce 3 czerwca br. w Tolkmicku. Wówczas na miejscu byli policjanci z ruchu drogowego, którzy badali sprawę i zakończyli ją wnioskiem do sądu.

Elbląska Temida wydała w tej sprawie wyrok, który już się uprawomocnił. 33-latek ma zapłacić 2 tys. zł grzywny oraz nie może kierować żadnym pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym przez rok i dwa miesiące. 

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ samogon
11 miesięcy temu 1
O ile mi wiadomo pędzenie na własne potrzeby nie jest w naszym kraju karane.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.