› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elbląg: Włamywali się do sklepów

› policja 12 dni temu    16.11.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg: Włamywali się do sklepów

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o dokonanie kilku włamań na terenie Elbląga. Sprawcy włamywali się do niewielkich sklepów skąd zabierali papierosy oraz e-papierosy. Teraz odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

34-latek, 25 i 43-latek stali za trzema włamaniami do sklepów spożywczych oraz sklepu z e-papierosami. Jak ustalili policjanci 34-latek wyszedł z zakładu karnego 3 listopada, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Dwa dni później włamał się już do pierwszego z obiektów. Sprawcy zabrali z wnętrza sklepu papierosy oraz losy tzw. „zdrapki”. W ciągu kolejnych dni włamali się przy użyciu kawałka płyty chodnikowej do kolejnych sklepów. Stamtąd również kradli papierosy oraz papierosy elektroniczne. O tym, że los im nie sprzyja przekonali się najpierw próbując spieniężyć trafione losy „zdrapki”. Te zostały już jednak zablokowane u operatora. Niedługo później do drzwi mieszkań zapukali policjanci wydziału mienia. Trzech mężczyzn zostało zatrzymanych. W mieszkaniu jednego z nich podczas przeszukania znaleziono skradziony towar. Okazało się także, że 43-latek jest poszukiwany przez trójmiejską policję. Teraz cała trójka odpowie przed sądem za kradzieże z włamaniem. Może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.