› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Elbląg. Włamywacz ogolił się na zero, by zmylić policjantów

› policja 8 miesięcy temu    17.10.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Włamywacz ogolił się na zero, by zmylić policjantów

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali 27-latka podejrzewanego o rozbój na starszym mężczyźnie. Sprawca wepchnął 70-latka do mieszkania a następnie splądrował pomieszczenie. Zabrał co cenniejsze przedmioty o wartości około 3 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali skradzione mienie. 27-latkowi może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce dwa dni temu na terenie Elbląga. 70-latek został zaczepiony przez mężczyznę, gdy wchodził do klatki schodowej. 27-latek poszedł za nim, aż pod drzwi mieszkania, a gdy 70-latek je otworzył sprawca wepchnął go do środka i popchnął na łóżko. Młodszy mężczyzna zaczął plądrować mieszkanie, wyrzucał rzeczy z szafek szukając co cenniejszych przedmiotów. Z mieszkania zabrał mosiężne świeczniki, inne ozdobne elementy wykonane z mosiądzu oraz telefon komórkowy. Policjanci ustalili kto może stać za tym rozbojem i już na drugi dzień zatrzymali 27-latka. W jego mieszkaniu podczas przeszukania znaleziono przedmioty pochodzące z rozboju. Mężczyzna nie do końca odpowiadał rysopisowi. Jak się okazało, zaraz po zdarzeniu zgolił całkowicie włosy, aby nie być rozpoznawalnym. Mimo to nie uniknął odpowiedzialności. 27-latek spędził noc w policyjnym areszcie. Za dokonanie rozboju może mu grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Dede
8 miesięcy temu 2
Looser
~ Albert Pierrepoint
8 miesięcy temu 1
Powiesić publiczne.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.