› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Elbląg. Więźniowie na kursach budowlanych

› bieżące 10 miesięcy temu    13.02.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Więźniowie na kursach budowlanych  fot. archiwum AŚ Elbląg

W 2018 roku w ramach projektu pn: '' Podniesienie kwalifikacji zawodowych więźniów w celu ich powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności'' zaplanowano kolejne trzy kursy: dwa o profilu "Pracownik ogólnobudowlany " oraz jeden o profilu "Konserwator powierzchni płaskich". Organizatorem jest Areszt Śledczy w Elblągu. 

Rok 2017 przebiegał pod hasłem dynamicznej realizacji projektu pn: '' Podniesienie kwalifikacji zawodowych więźniów w celu ich powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności'' finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Co zrealizowano w 2017 roku?

W tym okresie zorganizowano cztery kursy przyuczające osadzonych do pracy lub pełnienia określonych czynności zawodowych. Przeprowadzono dwa kursy o profilu "Pracownik ogólnobudowlany" oraz dwa kursy o profilu "Konserwator powierzchni płaskich". W każdym kursie uczestniczyło 12 skazanych. Łącznie w czterech kursach wzięło udział 48 skazanych.

W programie kursów zawarte były zajęcia teoretyczne i praktyczne oraz zajęcia aktywizacji zawodowej. Absolwenci kursów otrzymali certyfikaty oraz zaświadczenia o ukończeniu kursu "Aktywizacja zawodowa" , "Pracownik ogólnobudowlany" bądź "Konserwator powierzchni płaskich".

Po ukończeniu kursów, większość osadzonych zostało zatrudnionych zgodnie z kierunkiem nabytych umiejętności zawodowych, albo na terenie jednostki lub poza terenem aresztu śledczego w firmach, z którymi elbląska jednostka owocnie współpracuje w zakresie zatrudniania osób pozbawionych wolności.

Co zaplanowano w zakresie edukacji zawodowej skazanych na rok 2018?

W 2018 roku w ramach powyższego projektu pn: '' Podniesienie kwalifikacji zawodowych więźniów w celu ich powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności'' zaplanowano kolejne trzy kursy: dwa o profilu "Pracownik ogólnobudowlany " oraz jeden o profilu "Konserwator powierzchni płaskich".

Mjr Krzysztof Maroszek / kpt. Anna Downar

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

 • 10
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ gnfvhv
10 miesięcy temu 1
Do kamieniołomów
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.