› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elbląg. Wiemy ile kosztuje obsługa prawna Urzędu Miejskiego

› biznes 8 miesięcy temu    24.01.2020
Grażyna Wosińska
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Wiemy ile kosztuje obsługa prawna Urzędu Miejskiego

Miasto ogłosiło przetarg na dwuletnią obsługę części komórek organizacyjnych Urzędu Miejskiego w Elblągu. Wygrało konsorcjum olsztyńsko-elbląskie, oferując cenę 731 tys. 210 zł. 
 
W Biuletynie Informacji Publicznej 3 stycznia ukazało się  ogłoszenie o przetargu. Jego przedmiotem:  

jest obsługa prawna komórek organizacyjnych Urzędu Miejskiego w Elblągu (z wyłączeniem Departamentu Edukacji, Departamentu Kontroli i Monitoringu, Biura Prezydenta Miasta oraz Biura Rady Miejskiej)

- czytamy w zamówieniu. 
16 stycznia odbyło się otwarcie ofert. Urzędnicy podali, że miasto może zapłacić 828  tys. 935 zł. Po otwarciu ofert okazało się, że zgłosiły się dwie firmy. Konsorcjum trzech kancelarii prawnych zaproponowało cenę 731 tys. 210 zł, natomiast kancelaria prawna z Olsztyna - 764 tys. 568 zł. Decyzja o wyborze zależała nie tylko od ceny (60 procent), ale i od doświadczenia (40 proc.). 

Dziś (24.01) w  Biuletynie Informacji Publicznej ukazała się wiadomość, że  wygrało Konsorcjum: Kancelaria Prawna Lex Expert Radca Prawny Paweł Sobczak z Olsztyna (Lider), Kancelaria Radcy Prawnego Patryk Krzysztof Ogórek z  Elbląga i Marta Konopacka Kancelaria Radcy Prawnego z Olsztyna. 

Oto m.in. czym będzie się zajmował zwycięzca przetargu:

I opiniowanie pod względem formalnym, prawnym i redakcyjnym w szczególności projektów uchwał, zarządzeń, decyzji, postanowień, porozumień, pełnomocnictw, upoważnień, pism, regulaminów i innych aktów prawnych wydawanych przez Prezydenta Miasta Elbląg oraz Radę Miejską w Elblągu, oraz w szczególnych przypadkach na polecenie Prezydenta Miasta Elbląg sporządzanie projektów tych dokumentów,
  
  II. informowanie/referowanie Prezydentowi Miasta Elbląg oraz Przewodniczącemu Rady Miejskiej o zmianach w obowiązujących przepisach prawnych, w szczególności z zakresu działalności miejskiej administracji samorządowej,
  
  III. udzielanie porad, konsultacji,
   
 IV. komputerowe sporządzanie opinii prawnych zawierających analizę stanu prawnego oraz konkluzję zawierającą prawidłowe zdaniem opiniującego rozwiązanie.

Obsługa prawna musi być realizowana przez:
dwóch radców prawnych lub adwokatów po 5 godzin dziennie, w dni pracy Urzędu Miejskiego,

jednego doradcę podatkowego lub adwokata lub radcę prawnego, który będzie wykonywał czynności doradztwa podatkowego – w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca po 5 godzin 

jedną osobę z wykształceniem wyższym prawniczym w dni pracy Urzędu Miejskiego.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ STOP USTAWIE 447
8 miesięcy temu ocena: 100%  1
Przypadek?
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.