› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Elbląg. Wiemy ile dostaną najmłodsi emeryci. Mężczyźni o ponad tysiąc zł więcej niż kobiety  

› bieżące 9 miesięcy temu    9.10.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Wiemy ile dostaną najmłodsi emeryci. Mężczyźni o ponad tysiąc zł więcej niż kobiety   fot. Pixabay

ZUS już wyliczył ile wyniosą nowe emerytury. W Elblągu kobiety otrzymają średnio 1549 zł, a mężczyźni aż 2781 zł. Taka różnica jest w całym kraju. Podobne emerytury są w Gdańsku i Olsztynie, porównywalna jest też średnia krajowa - dla kobiet to kwota 1550 zł, natomiast dla mężczyzn to 2721 zł. 

Przejść na emeryturę czy jeszcze poczekać? Oto jest pytanie. Już wiadomo jakie będą pierwsze emerytury po obniżeniu wieku emerytalnego. Z opublikowanych przez ZUS danych jasno wynika, że świadczenia kobiet będą o wiele niższe od mężczyzn, średnio o około 1,3 tys. zł; w Elblągu o 1,2 tys. zł 

Emerytura zależy także od miejsca zamieszkania. Na pozór najwięcej zarabia się w Warszawie, ale tylko gdy mieszka się w Śródmieściu: kobiety – 2198 zł, a mężczyźni – 3732 zł. Znacznie gorzej jest w innych dzielnicach stolicy: kobiety – 1804 zł, a mężczyźni 3040 zł. 

Niezłe świadczenia dla mężczyzn są w Rybniku – 3650 zł i w Sosnowcu – 3475 zł. Przechlapane mają panowie w Tarnowie – tylko 2307 zł. Niewiele mniej mają panie w Warszawie (Śródmieście) – 2198 zł,  w innych dzielnicach - 1804 zł, a w gminach Wilanów i Mokotów - 1834 zł  Są to najwyższe kobiece emerytury w kraju. 

A jak w Elblągu? Panie średnio otrzymają 1548 zł i 96 groszy, a panowie – 2781 zł i 1 grosz. 

Pierwsze wnioski związane z obniżeniem powszechnego wieku emerytalnego można było składać już od 1 września.  Jednak pierwsze decyzje dla emerytów, którzy chcą skorzystać z tej zmiany wydane zostały 2 października.

W Oddziale ZUS w Olsztynie wydano 1396 decyzji a w Oddziale ZUS w Elblągu 798 decyzji

- informuje Monika Górecka, regionalny rzecznik prasowy ZUS  województwa warmińsko-mazurskiego.

Na emeryturę możemy przejść w dowolnym momencie, oczywiście pod warunkiem ukończenia 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.
Zainteresowanie przywróceniem uprawnień z 2012r. jest bardzo duże. Częściej jednak na emeryturę decydują się kobiety niż mężczyźni. Średnie wyliczone świadczenie dla kobiet to kwota 1550 zł natomiast dla mężczyzn to 2721 zł. 

Sprawdź ile dostaną emeryci.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Amigo
9 miesięcy temu ocena: 100%  2
Zobaczcie jakim kiedyś byliśmy miastem i ile ludzie zarabiali. Emerytury kobiet są na poziomie tych w wielkim Wrocławiu, są też znacznie wyższe niż w Szczecinie! Niestety to jest portfel ludzi, którzy teraz odchodzą. Ci później będą już w innej sytuacji.
~ 65656
9 miesięcy temu ocena: 100%  1
To średnia krajowa a ile będzie zarabiał ten co dostaje najniższą krajową????????????????????????????????????
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.