› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

komentowane

oceniane

Elbląg: Większość młodych ludzi doświadczyła hejtu na własnej skórze

› zagrożenia i utrudnienia 11 miesięcy temu    13.06.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg: Większość młodych ludzi doświadczyła hejtu na własnej skórze fot. KMP w Elblągu

Cztery formy inscenizacyjne traktujące o cyberprzemocy zostały zaprezentowanych w auli PWZS w Elblągu. To tam, odbywała się IV Edycja Konkursu „Cyberprzemoc - jak się jej przeciwstawić”. Organizatorami przedsięwzięcia był Zespół Szkół Technicznych,  Komenda Miejska Policji w Elblągu oraz Urząd Miejski. Pierwsze miejsce w konkursie zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 23.  

Sama prezentacja grup odbyła się dziś w auli Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu. Triumfowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 23. Kolejne miejsca przypadły w udziale uczniom Gimnazjum nr 2 w Elblągu oraz uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 15.  Wszystkie inscenizacje dotyczyły przemocy internetowej, której może doświadczyć każdy. Twórcy skupili się jednak głównie na rówieśnikach, a więc na młodzieży.

Opowiadane, a właściwie inscenizowane historie dotyczyły agresywnych i poniżających komentarzy w internecie, prześladowań w szkole przez rówieśników, nienawiści. Mowa była też o skrajnych przypadkach, do których może doprowadzić hejt czyli o samobójstwach.

Przed inscenizacjami przedstawiono zebranym wyniki ankiet na grupie prawie 1000 młodych ludzi. Większość z tych osób w codziennym życiu doświadczyła hejtu na własnej osobie.

Prezentację na temat tego zjawiska przedstawił również asp. szt. Dariusz Komosiński z Wydziału Prewencji Kryminalnej KMP w Elblągu, który na co dzień pracuje z młodzieżą przy omawianiu tego typu zagadnień.

Na IV edycji Konkursu „Cyberprzemoc – jak się jej przeciwstawić” obecni byli m.in.: Grażyna Kluge - Dyrektor elbląskiego biura regionalnego Urzędu Marszałkowskiego oraz Małgorzata Sowicka - Dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu UM w Elblągu. Spotkanie otworzyła Hanna Mierzejewska, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu

Zwycięskie szkoły otrzymały nagrody rzeczowe w postaci bonów pieniężnych na kwoty od 500 do 800 złotych.  Indywidualnie, uczniów wyróżniono za występ bonami prezentowymi w wysokości 100 złotych.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.