› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elbląg. Urząd Skarbowy i koronawirus

› zagrożenia i utrudnienia 10 miesięcy temu    25.03.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Urząd Skarbowy i koronawirus fot. archiwum Elblag.net

Publikujemy komunikat Urzędu Skarbowego w Elblągu o czasowym ograniczeniu dostępu do urzędu  ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Elektroniczne rozliczenie PIT i uzyskiwanie zaświadczeń bez konieczności wizyty w urzędzie skarbowym
·         MF i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) podjęły decyzję o czasowym ograniczeniu dostępu do urzędów skarbowych ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa.
·         Zeznanie podatkowe można złożyć bez wizyty w urzędzie skarbowym, korzystając z usługi Twój e-PIT lub systemu e-Deklaracje.
·         Wszystkie zaświadczenia wydawane przez urzędy skarbowe można uzyskać przez internet, korzystając z platformy ePUAP lub portalu biznes.gov.pl.
Zachęcamy do korzystania z elektronicznych form rozliczeń, załatwiania spraw urzędowych przez internet i zdalnego kontaktu z jednostkami KAS. Szczegółowe informacje o elektronicznych usługach dla podatników można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych urzędów skarbowych oraz na podatki.gov.pl.
Na portalu znajdują się też wszystkie informacje potrzebne do złożenia PIT, m.in. instruktaż, najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami i wskazówki jak przekazać 1% podatku.
W serwisie biznes.gov.pl znajdują się opisy elektronicznych usług świadczonych przez urzędy skarbowe, między innymi informacje o tym w jaki sposób, za pomocą Internetu, można złożyć wniosek oraz uzyskać zaświadczenie o niezaleganiu w podatkach i należnościach celnych, lub zaświadczenie stwierdzające stan zaległości.

Aneta Dziemidowicz, Kierownik Działu Dział Obsługi Bieżącej Urząd Skarbowy w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.