› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elbląg. To już piaty tramwaj zamówiony w poznańskiej firmie

› inwestycje miejskie ponad rok temu    29.11.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 6 ocen 2 / 100%
A A A
Elbląg. To już piaty tramwaj zamówiony w poznańskiej firmie  fot. Facebook / Modertrans

Na przetarg na dostarczenie tramwaju zgłosiła się tylko jedna firma. Zaproponowała cenę ponad 3,3 miliony zł. Miasto  o około 700 tys. zł mniej. Dziś (29.11) zapadła decyzja, że firma otrzyma zamówienie. Dostarczy tramwaj w końcu grudnia 2021 roku.

Na ogłoszony 22 sierpnia przetarg na zakup tramwaju, zgłosiła się tylko jedna firma - Modertrans Poznań Sp. z o.o. Przed otwarciem ofert w dniu 8 października miasto podało, że może zapłacić 2 664 500 zł. Natomiast oferent zaproponował  3 339 450 zł. 
Kryterium wyboru zależało nie tylko od ceny (60 procent), ale także  od gwarancji (30 proc.) i parametru techniczno-użytkowego (10 %). Dziś (29.11) zapadła decyzja, że firma otrzyma zamówienie. Dostarczenie tramwaju planowane jest na koniec grudnia 2021 roku.  

To będzie już piąty tramwaj zamówiony w poznańskiej firmie. Pierwszy tramwaj Moderus Beta dla Elbląga dotrze do Elbląga w styczniu 2020 roku. Jest już gotowy i dotarł do... Łodzi!  

To właśnie tam  będzie poddawany niezbędnym badaniom, prowadzącym do uzyskania świadectwa homologacji. Plusem takiego rozwiązania jest przede wszystkim bliskość Łodzi i lepszy dojazd dla naszych pracowników

- argumentuje przedstawiciel Modertrans Poznań.

Tramwaj dla Elbląga ma symbol MF 09 AC, jest to jednoczłonowy tramwaj z rodziny Moderus Beta - krótki, niespełna 14,5-metrowy, z niską podłogą w części środkowej. Wózki dostosowane są do toru o szerokości 1000 mm, jaki występuje w Elblągu, ale także między innymi w Łodzi.

Zakres zamówienia obejmuje:

1) dostawę jednego nowego wagonu tramwajowego jednoczłonowego, jednokierunkowego, o długości od 14 000 mm do 15 500 mm, częściowo niskopodłogowego, z napędem silnikami prądu przemiennego i sterowaniem mikroprocesorowym, z dwoma wózkami obrotowymi, z kabiną motorniczego w przedniej części oraz stanowiskiem sterowniczym do manewrowania z tyłu wagonu, posiadającego świadectwo homologacji,
2) dostawę specjalistycznego wyposażenia obsługowego tramwaju,
3) dostawę pakietu naprawczego,
4) usługę obejmującą szkolenie pracowników,
5) wykonanie dokumentacji technicznej i oprogramowania łącznie z licencjami.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 3
  BRAK SŁÓW
Komentarze (6)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ elblążanka
ponad rok temu ocena: 50%  6
Mam tylko nadzieję, że będzie to linia nr 1 ew. 2. Bo śmieszne jest to, że ze starówki na dworzec nie jedzie żaden niskopodłogowy tramwaj. Turyści z walizkami muszą wdrapywać się po schodach do staroci. Wstyd przed turystami.
~ rtgfhj
ponad rok temu ocena: 67%  5
W złomach typu Konstal w godzinach szczytu ścisk taki że nawet ciężko się poręczy złapać, a oni kupują kolejne malutkie jednowagonowe tramwaje. A potem się dziwią że większość elblążan przesiada się na własne samochody.
~ Gru
ponad rok temu ocena: 50%  4
Czemu nie informujecie, że przystanek przy dworcu jest już czynny czyli 29 listopada
~ Kto odpowie na proste pytanie?
ponad rok temu ocena: 60%  3
ZKM nabrało wody w usta. Złotousty niedorzecznik spec od wszystkiego w ZKM powie wreszcie czy te tramwaje będą jeździły na "2"? Bo po to one są zakupione właśnie na linie nr 2
~ michal
ponad rok temu ocena: 25%  2
nie
~ Anty lewak i Antysemita
ponad rok temu ocena: 40%  1
Zapomnij. Te torowisko i częstotliwość kursowania mówi wszystko " likwidacja 2 to kwestia czasu ".
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.