› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

komentowane

oceniane

Elbląg. Tego dnia pojedziemy za darmo. Radni zdecydowali

› bieżące 10 miesięcy temu    14.09.2018
Grażyna Wosińska
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Tego dnia pojedziemy za darmo. Radni zdecydowali

Podczas wczorajszej sesji (13.09) radni zdecydowali, że komunikacja miejska będzie bezpłatna w dniu Wszystkich Świętych, 1 listopada. Będzie to kosztowało Zarząd Komunikacji Miejskiej  Sp. z o. o. około 35 tys. zł.
 
1 listopada 2017 roku w Elblągu zarówno tramwajem jak i autobusem jeździliśmy za darmo. Tak postanowili elbląscy radni. Uchwałę zaproponował Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. Bezpłatne przejazdy transportem publicznym miały skusić posiadaczy aut do zostawienia samochodu w garażu lub na parkingu. 
Radni zdecydowali, że tak będzie i w tym roku. 
 
Oto uzasadnienie projektu uchwały:

Darmowe przejazdy komunikacją miejską w dniu 1 listopada 2018 roku, czyli w dniu Wszystkich Świętych mają za zadanie zachęcenie mieszkańców do korzystania z transportu zbiorowego zamiast samochodów prywatnych. Efektem powinno być zmniejszenie dużego natężenia ruchu, szczególnie na drogach dojazdowych do nekropolii i złagodzenie deficytu miejsc parkingowych w okolicach cmentarzy.

Szacuje się w wyniku wprowadzenia bezpłatnych przejazdów w dniu 1 listopada ZKM Sp. z o. o. może utracić przychody na poziomie 35 000 zł., które zostaną pokryte z budżetu Spółki.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ gość
10 miesięcy temu 1
A czy zkm jakoś wypracowuje te pieniądze? Sprzątają tabor,naprawiają.... Czy oni tego dnia w ogóle pracują? Zbyteczny twór od brania kasy.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.