› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elbląg. Ta działka pójdzie pod młotek

› inwestycje komercyjne ponad rok temu    22.01.2020
Grażyna Wosińska
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
Elbląg. Ta działka pójdzie pod młotek

Miasto wystawiło na przetarg nieruchomość, która przylega do pasa drogowego ulicy Romualda Traugutta. Sąsiedztwo nieruchomości stanowi Park Dolinka oraz zabudowa mieszkaniowa. Parcela jest przeznaczona  pod zabudowę usługowo-mieszkaniową. Cena wywoławcza wynosi  657 tys. 900 zł zł plus VAT. 

W Biuletynie Informacji Publicznej ukazało się  ogłoszenie o pierwszym przetargu ustnym nieograniczonym na nieruchomość niezabudowaną o powierzchni 0,2240 ha. ha, położoną w Elblągu przy ulicy Romualda Traugutta. Sąsiedztwo nieruchomości stanowi Park Dolinka. Parcela  przeznaczona jest pod zabudowę mieszkalno– usługową.

Przetarg ustny nieograniczony odbędzie się  23 marca o godz. 10.00, w sali nr 301 Urzędu Miejskiego w Elblągu. Cena wywoławcza wynosi 657 tys. 900 zł plus VAT. 

Nabywca nieruchomości będzie  zobowiązany do rozpoczęcia zabudowy  do  31 grudnia 2023 roku i zakończenia zabudowy do 31 grudnia 2025 r. Gdy nie dotrzyma on umowy grożą mu kary  umowne po 70.000 zł za każdy rozpoczęty rok zwłoki. Dodatkowo w celu zabezpieczenia zapłaty należności z tytułu ww. kar umownych dobrowolnie nabywca podda się rygorowi egzekucji do kwoty 850 tys. zł.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ JankeS
ponad rok temu ocena: 100%  2
Kiedy przetarg na teren przy Traugutta po byłym ogrodnictwie, pomiędzy Kwiatową i Słoneczną? Centrum miasta, a przestrzenie jak na Dzikich Polach... Czyżby w ratuszu bali się przesłonić horyzonty senatorowi Wciśle (widok z Kwiatowej)? ;)
~ mariusz
ponad rok temu ocena: 0%  1
a kto kupi te skarpe trzeba było nie rozbierać tylko remontować i bylyby podatki panie adamczuk
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.