› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Elbląg. Sprawdź dlaczego zwolennicy LGBT nie będą manifestowali na Placu Katedralnym

› bieżące 8 miesięcy temu    24.09.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Sprawdź dlaczego zwolennicy LGBT nie będą manifestowali na Placu Katedralnym fot. Pixabay

Jak informowaliśmy manifestacja organizowana przez zwolenników LGBTIQAP 29 września miała się zakończyć na Placu Katedralnym, a rozpocząć na Placu Dworcowym. Dziś (24.09) dowiedzieliśmy o zmianie planów. Zgromadzenie rozpocznie się na placu przed Halą  Sportowo – Widowiskową, a zakończy na ul. Zamkowej. Przyczyną zmiany było pismo Fundacji Pro-prawo do życia w Elblągu dotyczące nie spełnienia warunków formalnych przez zwolenników LGBTIQAP

28 września w Elblągu odbędą się manifestacje i marsze przeciwników LGBTQAP. Następnego dnia manifestować będą zwolennicy LGBTIQAP. Początkowo planowali, że zgromadzenie odbędzie się na Placu Dworcowym od godz. 13:30 do 14:30, następnie przemarsz od 14:30 do 16:30 do Placu Katedralnego, tam przewidziana była manifestacja od 16:30 do 17:00.

To nie spodobało się  Fundacji Pro-prawo do życia w Elblągu, która zgłosiła swoje manifestacje później, w terminie zgodnym z prawem. 

Aktywiści LGBT złożyli swoje zawiadomienie o zamiarze organizacji przemarszu w sposób nieprawidłowy i niezgodny z ustawą Prawo o zgromadzeniach, a konkretnie zrobili to po prostu za wcześnie, w związku z czym ich parada jest nielegalna i zakłóca zgłoszoną w sposób poprawny inicjatywę modlitewną

- wyjaśnia Marek Wąsowski, który koordynuje działaniami Fundacji Pro-prawo do życia w Elblągu, w e-mailu do redakcji Elblag.Net. Dodatkowo działacze Fundacji napisali, że obawiają się, iż w niedzielę 29 września może dojść do prowokacji ze strony aktywistów LGBT, którzy zamierzają zakończyć swój przemarsz przed elbląską katedrą, nieopodal siedziby kurii diecezjalnej. Modlitwa różańcowa w Elblągu w godz. 9-20. Rozpoczęcie na Placu Dworcowym, następnie przejście ulicami: Mickiewicza - Orzeszkowej- Sienkiewicza - Górnośląska - Nowowiejska - 12 Lutego - Hetmańska - Giermków - Plac Słowiański - Pocztowa - Królewiecka - Stoczniowa - Brama Targowa - Stary Rynek - Mostowa- Plac Katedralny (zakończenie).

Jak się dowiedzieliśmy zarzuty w sprawie terminu zgłoszenia były słuszne. Manifestacja nie mogła się odbyć.

Organizatorzy złożyli nowe zgłoszenie o zgromadzeniu już prawidłowo 

- informuje Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego UM w Elblągu.

Ze zgłoszenia organizatorów wynika, że zgromadzenie odbędzie się tego samego dnia i w przybliżeniu w tych samych godzinach. Manifestacja rozpocznie się 29 września o godzinie 13.30 na  placu przed Halą  Sportowo – Widowiskową, przy Alei Grunwaldzkiej. Przemarsz na ul. Zamkową planowany jest na godzinę 17.00 następującą trasą: Aleja Grunwaldzka - Rondo Kaliningrad - ul. Dębowa - ul. Lotnicza - ul. Fredry - ul. Malborska - ul. Zagonowa - ul. Panieńska - Bulwar Zygmunta Augusta - ul. Wapienna - ul. Zamkowa. 

Celem zgromadzenia jest:

Zamanifestowanie braku zgody na wykluczenie ze społeczeństwa osób LGBTIQAP, ofiar przemocy, niepełnosprawnych, starszych, bezdomnych oraz mniejszości narodowych i etnicznych oraz uchodźców, a także nierównym traktowaniu kobiet

- napisali organizatorzy.

28 września (sobota) odbędą się manifestacje przeciwników LGBT. Chcesz znać szczegóły kliknij tutaj. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.