› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Elbląg. Spotkanie autorskie z Grzegorzem Płaczkiem i Piotrem Szlachtowiczem

› bieżące 12 miesięcy temu    3.02.2022
Marcin Mongiałło
komentarzy 1 ocen 6 / 100%
A A A
Elbląg. Spotkanie autorskie z Grzegorzem Płaczkiem i Piotrem Szlachtowiczem

W niedzielę, 6 lutego 2022 r., w Elblągu odbędzie się spotkanie autorskie z Grzegorzem Płaczkiem (autorem książki „#ToSieSamoKomentuje”) i Piotrem Szlachtowiczem (autorem książki „Pandemia Cenzury”). Obaj publicyści dali sie poznać z krytycznego podejścia do obranej strategii walki z pandemią. Przez wiele miesięcy nagłaśniali nonsensy i manipulacje, akcentowali kłamstwa i brak spójności w przekazach medialnych płynących z głównego nurtu.

Spotkanie odbędzie się 6 lutego 2022 r. w Specjal Pubie (ul. Wybrzeże Gdańskie, przy moście na rzece Elbląg). Jego początek jest przewidziany na godzinę 12:30. Dzień wcześniej panowie spotkają się z mieszkańcami Ostródy (godz. 12.00, 5 lutego) i Olsztyna (godz. 18.00, 5 lutego).

Grzegorz Płaczek urodził się w 1978 roku w Tarnowskich Górach na Śląsku. Z wykształcenia jest ekonomistą (absolwent Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach, stypendysta The Ohio State University w Stanach Zjednoczonych). Podczas pierwszego lockdownu został bez pracy (zarabiał na życie jako fotograf ślubny), dlatego też postanowił poddać krytycznej ocenie informacje na temat pandemii płynące z mediów głównego nurtu. Rozsyłał pisma do różnych instytucji rządowych, a zebrane dane posłużyły mu do napisania książki. Jest autorem popularnego kanału na FB „To się samo komentuje”. Wcześniej pracował m.in. jako ekspert przy Dyrekcji Generalnej ds. Przedsiębiorstw w Unii Europejskiej, w Ministerstwie Nauki i Informatyzacji oraz Ministerstwie Finansów Rzeczpospolitej Polskiej. Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Studentów GWSH oraz wiceprezydenta ds. public relations Europejskiego Forum Studentów. Był również posłem w Parlamencie Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Jest współtwórcą Polskiej Biblioteki Internetowej.

Piotr Szlachtowicz urodził się w 1978 roku w Olsztynie. Pracę dziennikarza rozpoczął w Polskim Radiu Olsztyn. Następnie był szefem redakcji muzycznej w Radiu UWMFM w Olsztynie. Od 2019 roku pracuje w telewizji internetowej wRealu24.  Od początku tzw. pandemii starał się walczyć z dezinformacją i szerzeniem strachu poprzez przeprowadzanie wywiadów z naukowcami i  lekarzami na antenie wspomnianej stacji. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Profesor Timon
11 miesięcy temu ocena: 60%  1
Bardzo żałuję, że nie dotarłem na spotkanie. A Wy drodzy państwo, czy żałujecie że daliście się namówić na przyjęcie szczepionek, które nie chronią przed chorobą, przed którą miały chronić?
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.