› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

komentowane

oceniane

Elbląg. „Solidarność”: likwidacja sklepu to atak na związek zawodowy

› biznes ponad rok temu    12.09.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 11 ocen 1 / 100%
A A A
Elbląg. „Solidarność”: likwidacja sklepu to atak na związek zawodowy  fot. Facebook

Fiaskiem zakończyły się wczorajsze (11.09) rozmowy „Solidarności” z prezesem Markiem Grzebitą w sprawie likwidacji sklepu Media Expert w Elblągu, w efekcie której personel straci pracę. Związkowcy twierdzą, że to zemsta za założenie w lipcu organizacji związkowej

W lipcu tego roku informowaliśmy o powstaniu w sklepie Media Expert w Elblągu „Solidarności”, pierwszego zakładowego związku zawodowego wśród pracowników tej sieci handlowej. Pod  koniec sierpnia 6 pracowników Media Expert w Elblągu  zatrudnionych na czas określony dowiedziało się, że już nie pracuje. „Solidarność” otrzymała pismo z zapowiedzią zwolnienia osób z umowami na czas nieokreślony. Wczoraj (11.09) odbyły rozmowy prezesa  Marka Grzebity ze związkowcami.

Spotkanie było bezcelowe. Nie ma woli porozumienia po stronie pracodawcy. Rozmowy utwierdziły nas w tym, że likwidacja sklepu to uderzenie w organizację związkową

- powiedział po spotkaniu Grzegorz Adamowicz, przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” w Elblągu. 
W tej sprawie stanowisko podejmie Prezydium ZR elbląskiej „Solidarności”. Gdy tylko otrzymamy dokument opublikujemy go.

Komentarz w sprawie rozmów przesłał  Michał Mystkowski, rzecznik prasowy  Media Expert.   

Decyzja o likwidacji elektromarketu przy ul. Teatralnej 5 w Elblągu została podjęta wyłącznie w oparciu o względy ekonomiczne. Tylko w 2019 roku przy 50 otwarciach nowych  sklepów, zamkniemy łącznie około 20 nierentownych placówek. 
Zapewniam, że i w tym przypadku powodem naszej decyzji jest wyłącznie utrzymująca się nierentowność, choć w ostatnich miesiącach podejmowaliśmy wiele starań, aby tę trudną sytuację zmienić.

Podczas dzisiejszego (11.09) spotkania zarządu spółki z przedstawicielami pracowników również nie wypracowano żadnych nowych rozwiązań, które dawałyby nadzieję na poprawę aktualnego stanu rzeczy. W tej chwili będziemy się zatem koncentrować na wypracowaniu porozumienia w zakresie rozwiązania umów o pracę z uwzględnieniem wszystkich przynależnych praw i odszkodowań dla pracowników. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (11)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ???
11 miesięcy temu ocena: 100%  11
To ciekawe, że kierownik sklepu, który stał się nierentowny w ciągu ostatniego 2,5 roku jak podaje właściciel, właśnie za jego karencji i czasu kierowania dostaje najpierw awans na regionalnego (czyli facet ma jakieś zasługi i łeb na karku?) , a chwilę później całą reszta zostaje zwolniona, a sklep zamknięty, bo nierentowny? Czyli co? Awans dla orła, który rozłożył sklep na łopatki, a reszta na bruk? Nie ogarniam. Może ktoś to wyjaśni?
~ Elb
ponad rok temu ocena: 20%  10
Przecież wszyscy wiemy że tu chodzi o Pana kierownika ktory okazał się słaby i wciągnął w swoje rozgrywki z pracodawcą załogę sklepu Ich zwalniają A jego nie mogą Kto wygrał na tym ? Durni sprzedawcy daliście się wmanewrować
~ Szaraczek
ponad rok temu ocena: 86%  9
Widzę że same rekiny kapitalizmu z epoki wiktoriańskiej się tu wypowiadają. Nieźle, brakuje oburzenia że dzieci za darmo w kopalni nie robią. Cóż za czasy... Piecze na dole z tyłu bo człowiek walczy o równe traktowanie. Tak sapiecie o to jakie to są standardy na zachodzie, ale jak chodzi o godność i warunki pracy to już nagle trzeba brać sralutan bo nie można usiedzieć w miejscu.
~ Sprzesawca
ponad rok temu ocena: 64%  8
Tutaj chociaż nie ma moderacji komentarzy przez Związek. Prawda jest taka, przewodniczący zrobił zwiazki aby uchronić swoj tylek bo wszyscy wiedzieli że firma mu podziękuje a to tylko kwestia czasu. Namówił kilka osób obiecując gruszki na wierzbie... A ma totalne braki podstawowej wiedzy. Ostatni post o tym ze firma nie może zwolnić bez konsultacji mija się z prawda, może zwolnić jesli zwiazek nie podaje imiennej listy członków ale jak ktoś nie ma kompetecji to nie ma.. Szkoda ze tracimy prace...
~ Nieźle
ponad rok temu ocena: 100%  7
Pożyteczny idiota albo ktoś z centrali media expert. pracodawca nie ma prawa wiedzieć kto dokładnie jest w związkach zawodowych oprócz głównych osób w niej.
~ Aga
ponad rok temu ocena: 100%  6
Wtf? Zgadzam się z Tobą w 100%, ale jest też druga strona medalu. Pracownicy mogli założyć związki zawodowe, mają do tego prawo i mogli również mieć jakiś powód. Właściciel sklepu miesiąc po złożeniu związku wręcza wypowiedzenia w sklepie w którym go założono, żeby dać przykład dla innych, że nie mają żadnych praw i nie toleruje jakiegokolwiek sprzeciwu, pod pretekstem nierentowności. A jak jest na prawdę nie wiem, więc wstrzymuje się z oceną obu stron.
~ wtf?
ponad rok temu ocena: 55%  5
Ja prowadzę firmę produkcyjną i po prostu sobie nie wyobrażam, że nie mogę zamknąć mojego sklepu, który przynosi mi straty, tylko dlatego, że miesiąc wcześniej cwany kiero widząc co się święci założył związek zawodowy. To jest jakiś obłęd.
~ wtf?
ponad rok temu ocena: 50%  4
Pozwólcie mi zrozumieć. Jest sobie właściciel sklepu i chce go zamknąć, bo przynosi straty, albo zyski są za małe, albo jest już stary i mu się już nie chce, itp. I teraz przychodzi taki związkowiec i mówi mu, że nie może? Że ma płacić pensje do usranej z przeproszeniem śmierci, bo tu jest Solidarność? Naprawdę, to jest jakiś absurd. Dla mnie, jeśli jakiś sklep ma swojego właściciela, to ten właściciel ma prawo decydować o swojej własności. Weźcie załóżcie swój sklep i róbcie sobie, co tam będziecie chcieli. paranoja.
~ Nie komentuj januszu
ponad rok temu ocena: 83%  3
Idź do biedronia płakać o swoje
~ Tolek
ponad rok temu ocena: 56%  2
Chcieliby na siłę utrzymywać sklep który właściciel chce sobie zamknąć... Masakra i szczyt paranoi...
~ Gość
ponad rok temu ocena: 38%  1
I bardzo dobrze, beznadziejna obsługa.Wolalem sklep na Żeromskiego.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.