› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Elbląg. Rozprawy wstrzymane (aktualizacja)

› zagrożenia i utrudnienia 10 miesięcy temu    12.03.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Rozprawy wstrzymane (aktualizacja)  fot. archiwum Elblag.net

Od 13 do 31 marca nie będą odbywały się rozprawy i posiedzenia jawne, co nie dotyczy spraw pilnych, których katalog zostanie ogłoszony w terminie późniejszym. Informacja dodatkowa z dziś (16.03) na końcu artykułu.

Już nie tylko placówki oświatowe, sportowe i kulturalne oraz szkoły wyższe wstrzymują swoją działalność z powodu zagrożenia koronowirusem, ale także sądy. 

Poniżej publikujemy zarządzenie Prezesa Sądu Okręgowego w Elblągu, które zostało zamieszczone na stronie internetowej Sądu Okręgowego w Elblągu.

Zarządzeniem Nr 24/2020 Prezesa Sądu Okręgowego w Elblągu z dnia 12 marca 2020r. ograniczono urzędowanie Sądu Okręgowego w Elblągu przez zniesienie wszystkich rozpraw i posiedzeń jawnych w okresie od 13 marca 2020r. do 31 marca 2020r., co nie dotyczy spraw pilnych, których katalog zostanie ogłoszony w terminie późniejszym. 

Ponadto osobnym zarządzeniem, również zamieszczonym na stronie internetowej Sądu Okręgowego, ograniczony został dostęp interesantów do tego Sądu. Podobne zarządzenia wydali także prezesi sądów rejonowych okręgu elbląskiego.

Wprawdzie sądy będą kierowały informacje indywidualne do osób, których miały dotyczyć zniesione rozprawy i posiedzenia jawne, jednak z uwagi na poszerzenie okresu objętego tym zniesieniem, nie do każdego zainteresowanego informacje te dotrą we właściwym czasie.

Istotne byłoby zatem nagłośnienie opisanej kwestii w środkach masowego przekazu ze wskazaniem na celowość telefonicznego ustalania w sądach, czy dany termin rozprawy bądź posiedzenia jawnego jest aktualny.


Tomasz Koronowski

rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu

Aktualizacja

w uzupełnieniu komunikatu z 12.03.2020r. uprzejmie wskazuję, że informacje o tych rozprawach i posiedzeniach jawnych (w tym dotyczących odroczonego ogłoszenia orzeczeń), które się odbędą, tj. nie zostały odwołane, będą na bieżąco zamieszczane na stronach internetowych sądów okręgu elbląskiego. Informacje te będą miały charakter zanonimizowany, ale czytelny dla stron i innych uczestników danego postępowania, w szczególności będą zawierały sygnaturę akt sprawy. Wskazane jest zatem, aby w razie niedotarcia do strony (świadka, biegłego, itd.) informacji o odwołaniu rozprawy bądź posiedzenia jawnego, co powinno być regułą, przed udaniem się do sądu osoby te upewniły się, czy taka rozprawa bądź posiedzenie faktycznie się odbędzie

- informuje Tomasz Koronowski rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ baobab
10 miesięcy temu 1
czyli bez zmian heee
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.