› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Elbląg. Remont mostu Dolnego odwlecze się

› inwestycje miejskie ponad rok temu    13.11.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 4 ocen 1 / 100%
A A A
Elbląg. Remont mostu Dolnego odwlecze się  fot. archiwum elblag.net

Miasto unieważniło przetarg na wymianę nawierzchni drewnianej Mostu Dolnego w ciągu ul. Studziennej i Orlej. Zgłosiła się jedna firma i zaproponowała więcej niż zamierzano przeznaczyć na tę inwestycję. Gdyby wszystko poszło zgodnie z planem remont zakończyłby się 20 kwietnia 2020 roku. 

O stanie nawierzchni Mostu Niskiego pisaliśmy wielokrotnie. Nawierzchnia Mostu Niskiego z drewnianej kostki, już po zakończeniu inwestycji wybrzuszała się. W sierpniu 2015 roku Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy  prezydenta Elbląga powiedziała Elbląg.Net, że przyczyną pojawiających się na Moście Niskim wybrzuszeń jest znacząca różnica we właściwościach materiałów użytych do budowy mostu:

W okresie obniżonych temperatur kostka dębowa chłonie wilgoć i rozszerza się, natomiast konstrukcja stalowa mostu, do której kostka została przyklejona ulega skurczeniu. Powoduje to pojawianie się wybrzuszeń w nawierzchni. W okresach wysokich temperatur mamy do czynienia z sytuacją odwrotną, która prowadzi do kurczenia się i poluzowania drewnianych kostek

- wyjaśniała Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.  
Gdy nawierzchnia mostu była na gwarancji koszty ponosił wykonawca. Jednak już dawno się skończyła, a dokładnie 7 października 2016 roku. Teraz naprawa jest finansowania z środków miasta na bieżące utrzymanie dróg. 

Na ogłoszony, 21 października tego roku przez miasto, przetarg zgłosiła się tylko jedna firma z Tczewa. Zaproponowała ona cenę  693 tys. 478 zł. Urzędnicy przed otwarciem ofert podali, że mogą zapłacić 468 tys. zł. Przetarg unieważniono. Oto uzasadnienie: 

W przedmiotowym postępowaniu złożono jedną ofertę. Cena tej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. 

Na razie nie jest znany termin następnego przetargu. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ 1234
ponad rok temu ocena: 0%  4
A ja mam tylko parę pytań do urzędników..... Kto taką nawierzchnię zaprojektował, kto się na to zgodził z urzędników. Dlaczego, jeśli zła nawierzchnia nie jest winą wykonawcy, projektant nie został pociągnięty do odpowiedzialności. Znowu niedopilnowanie inwestycji zostanie zamiecione pod dywan a my za to zapłacimy. Gdzie jest prokuratura i RIO ?
~ Anty lewak
ponad rok temu ocena: 0%  3
To nikt z nich nie wiedział,że drewno jest hydroskopijne a metal pracuje w różnych temperaturach. Zwolnić dyscyplinarnie!
~ Dede
ponad rok temu ocena: 0%  2
I dalej będziecie brnąć w ten poroniony pomysł z drewnianą kostką ?! Pół bańki by było zaoszczędzone gdyby dano zwykłą nawierzchnię.
~ Staromoeszczanin
ponad rok temu ocena: 0%  1
Bzdury pani rzecznik mówi.....nawierzchnia się wybrzuszała latem gdy konstrukcja mostu się rozszerzała.....wystarczył tylko deszcz.I na taką ekspertyzę wydano pieniądze.....śmiech na sali.....do łez
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.