› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elbląg. Radny pyta o Górę Chrobrego. Prezydent...

› bieżące ponad rok temu    9.05.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Radny pyta o Górę Chrobrego. Prezydent... fot. archiwum elblag.net/Marcin Mongiałło

Radny Paweł Kowszyński złożył interpelację – zapytanie, co dalej z Górą Chrobrego. Witold Wróblewski, prezydent Elbląga odpowiada, że nie może udzielić konkretnej odpowiedzi, ponieważ trwają negocjacje z właścicielem. Po zakończeniu prac zespołu informacje będą ujawnione.

Na  około 8 hektarach dzierżawionych od miasta przez Przedsiębiorstwo Turystyczne "Góra Chrobrego" spółka z o.o. w Elblągu, funkcjonował ośrodek sportów zimowych. W maju 2016 roku dzierżawca terenu wystąpił z wnioskiem o przejęcie w całości przez miasto nakładów inwestycyjnych związanych z infrastrukturą do funkcjonowania stacji i stoków narciarskich. Podjął decyzję o likwidacji Przedsiębiorstwa i zamknięciu działalności w 2018 roku. 29 marca ubiegłego roku Przedsiębiorstwo Turystyczne "Góra Chrobrego" spółka z o.o. złożyło wniosek o rozwiązanie umowy dzierżawy za porozumieniem stron.

30 listopada 2018 r. miasto przychyliło się do wniosku. Podczas sesji w dniu 28 marca tego roku radni podjęli decyzję:

Mając na uwadze dotychczasową funkcję rekreacyjną Góry Chrobrego, w tym uprawianie narciarstwa zjazdowego, zasadnym jest przejęcie przez Gminę Miasto Elbląg nakładów istniejącej infrastruktury niezbędnej do utrzymania obecnie funkcjonującej działalności związanej ze sportami zimowymi, a także dalsze planowanie rozwoju tego terenu i oferowanych na nim usług

- czytamy  w uzasadnieniu uchwały w sprawie dalszych losów Góry Chrobrego.

Radny  Paweł Kowszyński  w interpelacji – zapytaniu prosił o wyjaśnienie jak będzie funkcjonował stok narciarski na Górze Chrobrego:

Jakie są potrzebne nakłady? Jakie będą przewidywane skutki finansowe?
Kto miałby zarządzać Górą Chrobrego? Jednostka miejska, czy zewnętrzny operator, dzierżawca, najemca?
Jeżeli miasto przejmie infrastrukturę, to co będzie z nią dalej?

Dodatkowo radny zwrócił się o szczegółowe informacje dotyczące m.in. analizy przedsięwzięcia przez rzeczoznawców i specjalistów.

Witold Wróblewski, prezydent Elbląga odpowiada, że aktualnie on sam i zespół powołany przez niego prowadzi negocjacje z właścicielem. Celem jest m.in. ustalenie wartości nakładów niezbędnych do funkcjonowania stacji i stoków narciarskich na Górze Chrobrego i rozważnie możliwości wykupu nakładów istniejącej infrastruktury.

Nie udzielił jednak odpowiedzi na pytania radnego, ponieważ:

zgodnie z ustaleniami przyjętymi wspólne z właścicielem składników majątkowych szczegóły negocjacji nie mogą być udostępniane stronom trzecim. Zastrzeżenie to dotyczy zarówno wykazu urządzeń i sprzętu, jak i spraw finansowych. Po zakończeniu praca zespołu, informacje te będą mogły zostać ujawnione i przekazanej

- zapewniał  prezydent Elbląga.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ elblążanin
ponad rok temu 3
dzierżawca ma oddać teren właścicielowi czyli miastu, zrekultywować teren zapłacić nalezne podatki!!! usunąć wszystko oddać w stanie w jakim przejął.Nie ma potrzeby odkupywać poczynionych nakładów bo to tylko ratunek dla dzierzawcy!!!Inwestycja chybiona i nieopłacalna!!!!nie będziemy topić podatków naszych na ratowanie dzierżawcy który splajtował!!jezeli pan Wróblewski odkupi od kumpla wyciągi itp .pierwszy zgłoszę do CBA!1
~ kkk
ponad rok temu 2
Jakie osoby trzecie, my mieszkańcy Elbląga, których przedstawicielem są radni i prezydent, mam prawo wiedzieć co kombinuje nasz przedstawiciel. Panie Wróblewski, ciemne interesy to może pan u siebie w garażu robić, a nie na majątku miasta. Co, dogadujecie się, ile pod stołem ma być odpalone za ten złom? Jak by to miało przynosić dochody, to by koledzy prezia się tego nie pozbywali. Cba już na was czeka, a i wyborcy niedługo was rozliczą.
~ er ce
ponad rok temu ocena: 100%  1
Nie można dopuścić do sytuacji podobnej jak w przypadku basenu. Im dłużej trwać będą trwać te przepychanki ,tym większe będą koszty.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.