› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

komentowane

oceniane

Elbląg: Przypominamy o zabezpieczeniach rowerowych

› policja 3 miesiące temu    11.07.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg: Przypominamy o zabezpieczeniach rowerowych

Wakacje to również sezon rowerowy w tym czasie zwiększa się też zagrożenie kradzieży rowerów. Aby zapobiegać utracie jednośladu, rower warto odpowiednio zabezpieczyć. W tym celu, można zastosować różnego rodzaju zapięcia antykradzieżowe.

Trzeba również unikać sytuacji, w której rower będzie pozostawiony bez odpowiedniej ochrony, np.  w klatce schodowej, pozostawiony przed sklepem czy też w piwnicy. Elbląscy policjanci dodatkowo zachęcają do oznakowania swoich jednośladów i zrobienia im zdjęć.

Z obserwacji policjantów wynika, że jednoślady giną najczęściej spod sklepów, z klatek schodowych, piwnic lub innych łatwo dostępnych miejsc. Często są to kradzieże przypadkowe, gdzie złodzieje wykorzystują okazję pozostawienia roweru bez żadnych zabezpieczeń i dozoru. Przypadki kradzieży odnotowywane były też z piwnic, czy garaży. Podczas każdego sezonu rowerowego, policjanci kontrolują rowerzystów, sprawdzając jednocześnie, czy posiadany przez nich jednoślad nie pochodzi z przestępstwa.

Jedną ze skutecznych metod identyfikacji utraconego roweru jest wykonanie zdjęcia, które można przechowywać w telefonie lub na dysku komputera. Warto jest sfotografować swój jednoślad oraz numer ramy, aby w przypadku kradzieży móc przekazać zdjęcie policjantom. Takie rowery są łatwiejsze do identyfikacji przez to, że policjanci rejestrują je systemie jako „utracony w wyniku kradzieży”.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP Elbląg

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.