› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elbląg przygotowuje się do świąt

› bieżące miesiąc temu    26.11.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg przygotowuje się do świąt fot. elblag.net/archiwum

Elbląg przygotowuje się na święta Bożego Narodzenia, trwa montaż ozdób, które rozświetlą miasto w tym okresie. Tradycyjnie już świąteczną oprawę zyskają najważniejsze ulice w mieście, a główne place i Rynek Staromiejski ozdobią świąteczne choinki. Tak jak w minionych latach uruchomiona zostanie również iluminacja Bramy Targowej.

Choinki Montaż choinek dobiega już końca. Staną one przy katedrze św. Mikołaja oraz przy CSE Światowid na Placu Jagiellończyka. Trzecia choinka stanie na Placu Dworcowym. Choinka przy Katedrze św. Mikołaja ma 10 metrów wysokości, przyozdobiona jest Gwiazdą o średnicy 100 cm, 30 ażurowymi złotymi bombkami z efektem migania, 600 bombkami złotymi i czerwonymi oraz punktami świetlnymi LED, jest ich 10520. Choinka ta jest doskonałą imitacją żywego świerku.

Świetlnymi dekoracjami ozdobione zostaną ulice: Stary Rynek, Świętego Ducha i Wigilijna na starówce oraz Hetmańska, 1 Maja, Łączności i Odrodzenia. W tym roku pierwszy raz zostanie udekorowana też ulica Wodna (na odcinku od ul. Studziennej do ul. Św. Ducha).

Podobnie jak w ubiegłych latach oświetlenie pojawi się również na trakcji tramwajowej - od ulicy Obrońców Pokoju, wzdłuż ulicy Płk. Dąbka, do ul. 12 Lutego - tworząc wspólnie jeden oświetlony trakt wzdłuż miasta. Dodatkowo, w tym roku pierwszy raz zostaną udekorowane nową iluminacją słupy trakcji tramwajowej wzdłuż ul. Ogólnej.

Montaż iluminacji wykonują wspólnie Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. oraz Tramwaje Elbląskie sp. z o.o.

Centralna choinka na Starym Mieście rozbłyśnie tradycyjnie 6 grudnia w Mikołajki dając znak do włączenia wszystkich świątecznych iluminacji.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.