› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Elbląg. Przybędą nowi policjanci. Właśnie złożyli ślubowanie

› policja 7 miesięcy temu    13.03.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 Elbląg. Przybędą nowi policjanci. Właśnie złożyli ślubowanie  fot. KW Policji w Olsztynie

Dwóch nowych policjantów przybędzie w Komendzie Miejskiej w Elblągu. Natomiast 23 w województwie warmińsko-mazurskim. Najwięcej nowych funkcjonariuszy, aż pięciu, trafi do  Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.  

25 nowych policjantów rozpocznie służbę w naszym województwie. Jednak najpierw czeka ich półroczny kurs podstawowy w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Podczas szkolenia zostaną przygotowani do wykonywania pracy. Funkcjonariusze wzbogacą swoją wiedzę na temat broni palnej, środków przymusu bezpośredniego, nauczą się wszelkich procedur wynikających z obowiązujących przepisów.

W Elblągu przybędzie dwóch policjantów. W poprzednim naborze było ich czterech. Garnizon warmińsko-mazurski liczy obecnie blisko 3,5 tys. funkcjonariuszy, w tym w elbląskim 365 policjantów.

Praca w policji nie należy do najłatwiejszych. Osoba, która chce wstąpić w szeregi ponad 100 tys. formacji musi przejść pozytywnie wszystkie etapy rekrutacji, które mogą trwać nawet rok.

Cała procedura rozpoczyna się od testu z wiedzy ogólnej. Następnie kandydaci muszą wykazać się dobrą kondycją, pokonując tor przeszkód podczas testu sprawności fizycznej. Kolejnym etapem jest, uważany za najtrudniejszy - test psychologiczny multiselect. Po jego zdaniu kandydat przystępuje do wywiadu zorganizowanego. Na sam koniec osoby ubiegające się o przyjęcie do policji przechodzą szereg badań lekarskich

- czytamy w komunikacie policji.

Wczoraj (12.03) odbyło się  ślubowanie nowych policjantów. Insp. Tomasz Klimek komendant wojewódzki Policji w Olsztynie przyjął od nich słowa roty ślubowania.

Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Gościu
7 miesięcy temu ocena: 100%  1
Zbyt wysokie progi w dostaniu się.Jeden na 1000 ma możliwość dostać się do policji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.