› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elbląg. Przebudują czerwony szlak nad Srebnrym Potokiem

› inwestycje miejskie ponad rok temu    20.12.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Elbląg. Przebudują czerwony szlak nad Srebnrym Potokiem  fot. archiwum Elblag.net

Dwa lata temu Srebrny Potok po niezwykle ulewnym deszczu dał się we znaki. Ucierpiał Elbląg i Bażantarnia z czerwonym szlakiem. Teraz częściowo przebudowana będzie droga leśna czerwonego szlaku położonej w Lesie Komunalnym Bażantarnia. Trwa regulację odcinków rzeki. 

Tak wielka woda w Srebrnym Potoku zdarza się raz na wiele lat. 18 września 2017 roku przejdzie do historii, niestety tej smutnej. Ucierpiało miasto – kilka ulic znalazło się pod wodą. Ucierpiała także Bażantarnia, a przede wszystkim czerwony szlak, który do czasu odwołania został wyłączony z użytkowania. 

Trwa regulacja Srebrnego Potoku. Długość kompletnego umocnienia wyniesie 120 m. Roboty polegające na umocnieniu skarpy Potoku wykonywane są z poziomu terenu, bez wprowadzania sprzętu w koryto Srebrnego Potoku. 

Teraz rozpocznie się częściowa przebudowa drogi leśnej „czerwonego szlaku” nad Srebrnym Potokiem położonej w Lesie Komunalnym Bażantarnia.  Zakres zamówienia obejmuje: wykonanie nasypów i przepustów.
Przetargu nie ogłoszono, ponieważ przepisy zezwalają na wyłonienie wykonawcy z wolnej ręki. Inwestycję przeprowadzi Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Wartość zamówienia wyniesie  152 tys. 163 zł, wartość zawartej umowy: 188 tys. 505 zł 
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.