› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Elbląg. Prawdziwa historia podczas spaceru po cmentarzu Agrykola (+zdjęcia)

› bieżące 11 miesięcy temu    12.06.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Grażyna Wosińska opowiada uczniom o losach Stanisława Wilczewskiego, chirurga i kawalera Virtuti MilitariGrażyna Wosińska opowiada uczniom o losach Stanisława Wilczewskiego, chirurga i kawalera Virtuti Militari fot. Anna Szawara, SP nr 1 w Elblągu

Zaczęło się od zwykłej lekcji w Publicznej Szkole Podstawowej i Gimnazjum SPSK  im. Świętego Franciszka z Asyżu. Historia, którą poznaliśmy na lekcji, okazała się ciekawa, choć tragiczna w skutkach. 

70 lat temu wybuchł pożar w hali Zakładów Mechanicznych. Potem aresztowania, niesłuszne oskarżenia. To był pierwszy etap naszego projektu. Kolejnym było wykonanie lapbooków dotyczących Sprawy Elbląskiej. Tu nieocenioną pomocą stała się książka pani Grażyny Wosińskiej "Pożar i szpiedzy".

I wreszcie kolejny etap. Dotknęliśmy prawdziwej historii podczas spaceru po cmentarzu Agrykola. nauczyliśmy się z krótkich napisów na grobach czytać to, co między wierszami.  Poznaliśmy życiorysy elblążan, którzy są nieodłączną częścią historii naszego miasta: żołnierzy AK, powstańców warszawskich, ofiar Grudnia 70,. skazanych w Sprawie Elbląskiej. 

I ta lekcja, nie w ławce szkolnej, wzbogaciła nas o nową wiedzę i doświadczenia. na koniec naszej wycieczki nagrodzeni zostali najaktywniejsi uczniowie: Artur Frajny, Bartek Rucki oraz Klaudia Wawrzała. 

Ta cenna lekcja mogła się odbyć dzięki pani Grażynie Wosińskiej, której składamy podziękowania. 

Anna Szawara, nauczycielka języka polskiego 

Artur Frajny po odebraniu nagrody Fot.  A. Sz. 

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (0)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.