› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elbląg. Pożar hali produkcyjnej przy ul. Łęczyckiej

8 miesięcy temu    11.10.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Pożar hali produkcyjnej przy ul. Łęczyckiej  fot. KM PSP w Elblągu / mł. kpt. Łukasz Janecki

10 października około godziny 14:15 do stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Elblągu wpłynęła informacja o pożarze w hali produkcyjnej znajdującej się przy ul. Łęczyckiej w Elblągu. Na miejsce natychmiast skierowano strażaków z jednostki ratowniczo – gaśniczej Nr 1 i 2 w Elblągu. W wyniku pożaru jeden z pracowników został poszkodowany.

Na miejscu strażacy zastali wyposażenie hali objęte pożarem, dodatkowym zagrożeniem dla pracujących wewnątrz ratowników była butla z mieszaniną dwutlenku węgla i azotu, narażona na działanie ognia. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu wody na ognisko pożaru, co w efekcie doprowadziło do jego ugaszenia. Równolegle schładzano butlę, która uległa rozszczelnieniu. Ze względów bezpieczeństwa dokonano kontrolowanego upustu gazu z butli. Ratownicy ze względu na duże zadymienie pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Hala została przewietrzona przy użyciu agregatu oddymiającego oraz sprawdzono kamerą termowizyjną miejsce wystąpienia pożaru wraz z sąsiednimi halami, celem wykluczenia ukrytych zarzewi ognia.  Do momentu przyjazdu ZRM poszkodowanemu pracownikowi była udzielna kwalifikowana pomoc medyczna. Przybyłemu na miejsce ZRM przekazano poszkodowanego mężczyznę, który został przetransportowany do szpitala. W związku z brakiem dalszych zagrożeń działania zakończono. Przyczynę pożaru wyjaśni policyjne dochodzenie.

Na miejscu pracowało pięć zastępów PSP z JRG nr 1 i 2 w Elblągu, łącznie 15 ratowników, policja, ZRM.

kpt. Piotr Woliński

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Pick
8 miesięcy temu ocena: 100%  1
Gwoli wyjasnienia, co taki artykul powinien zawierac? Na pewno ! W jakim stanie znajdowala sie hala w chwili przybycia strazakow tzn. jaki procent hali byl objety ogniem i czy ogien byl intensywny i w jakim jest po zakonczeniu (np. hala ulegla calkowitemu zniszczeniu lub wymaga dyzych, malych napraw) akcji oraz Poszkodowani ilu i w jakim stanie.Wstepne ustalenia, co moglo byc przyczyna ?
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.