› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Elbląg ponownie będzie "grał" z WOŚP

› bieżące miesiąc temu    9.11.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg ponownie będzie  fot. UM Elblag

28. stycznia 2024 roku po raz 32. w Elblągu odbędzie się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie on przebiegał pod hasłem: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. O przygotowaniach do WOŚP Prezydent oraz członkowie sztabu mówili podczas konferencji prasowej.

Styczniowy Finał dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. W Elblągu, tak jak w ubiegłych latach, głównym organizatorem Finału jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a współorganizatorami: Urząd Miejski oraz Regionalne Centrum Wolontariatu.

- Serdecznie zapraszam mieszkańców do włączenia się w tę piękną ideę. Bardzo dziękuję organizacjom, na które zawsze możemy liczyć oraz Panu Adamowi Krause – z-cy dyrektora MOSiR. Zawsze podkreślam, że tu nie chodzi o bicie rekordów i ściganie się. Najważniejsze jest, że co roku mamy ludzi dobrej woli, którzy chcą się dzielić tym co mają, aby pomóc innym – podkreślał Prezydent Witold Wróblewski.

Finał WOŚP odbędzie się 28 stycznia na Starym Mieście, ale już na początku stycznia orkiestra będzie grała w małych sztabikach w szkołach, przedszkolach, firmach i instytucjach.

- Po raz kolejny Finał wypada w środku ferii w naszym województwie, w związku z tym Elbląg będzie grał szybciej. Myślę, że po święcie Trzech Króli rozpocznie się praca sztabików, a 28 stycznia na Starym Mieście odbędzie się Finał. Tradycyjnie planujemy zakończyć całość światełkiem do nieba. Mamy nadzieję, że to będzie taki moment, w którym mieszkańcy przyjdą i będą z nami. Dla nas, jako organizatorów, najważniejsza jest ta więź, atmosfera i poczucie, że w tym dniu jesteśmy jedną wielką rodziną. Zapraszamy sponsorów i firmy, które chciałyby wesprzeć organizację tego przedsięwzięcia – mówił Adam Krause, szef sztabu WOŚP.

Orkiestrową siłą są wolontariusze, którzy od lat - bez względu na pogodę zbierają pieniądze do puszek. W Elblągu będzie ich 450. Rejestracją rozpocznie się od 15 listopada.

- Do wolontariatu w Elblągu można zapisać się w Regionalnym Centrum Wolontariatu przy ul. Związku Jaszczurczego lub na stronie internetowej i-Wolontariusz poprzez wypełnienie formularza. Na naszej stronie internetowej, ale także na stronie WOŚP i Facebooku, będziemy zamieszczać informacje na temat dokumentów, zdjęć czy zgód, potrzebnych do rejestracji. Naszym celem jest do końca roku zebranie 450 wolontariuszy – podkreślała Gabriela Zimirowska z Regionalnego Centrum Wolontariatu.

W ramach WOŚP zorganizowane zostaną aukcje, koncerty, kiermasze. Szczegółowe informacje dostępne będą na stronie www.wosp-elblag.pl

W zeszłym roku Elbląg zebrał 664 191,97 zł.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.