› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

komentowane

oceniane

Elbląg. Pomóżmy Krzyśkowi. Potrzebny wózek z respiratorem

› bieżące 6 miesięcy temu    20.11.2018
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Pomóżmy Krzyśkowi. Potrzebny wózek z respiratorem

Krzysztof Szulc jest pod stałą opieką elbląskiego hospicjum. Oddycha za niego respirator. Potrzebny jest  wózek inwalidzki ze specjalnie zamontowaną aparaturą, która umożliwi mężczyźnie oddychanie. Jego świat nie ograniczałby się wtedy do czterech ścian pokoju. Rodzina i przyjaciele 23 listopada o godz. 20.00 organizują koncert charytatywny oraz  21 listopada o godz. 12 atrakcyjną aukcję.  Można też pomóc za pośrednictwem strony pomagam.pl.  

Krzysztofa Szulca, elblążanina dopadła WIELOOGNISKOWA NEUROPATIA RUCHOWA – rzadka choroba, objawiająca się m.in. asymetrycznym osłabieniem kończyn oraz zanikiem mięśni. Zaatakowała mięśnie przepony, odbierając mu możliwość samodzielnego oddychania (jest stale podłączony do respiratora). 

Przyjaciele i rodzina postanowili pomóc. 

Zbieramy na zakup nowoczesnego wózka inwalidzkiego, dzięki któremu Krzysiek wraz z całą aparaturą wspomagającą oddychanie będzie miał szansę opuścić łóżko, maleńki pokoik, a może nawet wyjechać na spacer

- napisali organizatorzy akcji charytatywnej na stronie Zbieramy dla Krzycha.

Rodzina i znajomi Krzyśka zorganizują licytację, z której dochód zostanie przeznaczony na zakup specjalistycznego sprzętu. Aukcja rozpocznie się w środę, 21 listopada o godz. 12.00. Przedmioty licytacji to m.in. vouchery do: restauracji, siłownii, fitness, kina, salonu urody oraz warta kilka tysięcy koparka i wiele innych. Wśród przedmiotów piłka z autografami naszych szczypiornistek EKS Start Elbląg oraz inne rzeczy i usługi podarowane przez elbląskie firmy. Szczegóły tutaj i tutaj. 

Już dwa dni później 23 listopada o godz. 20.00 w Pubie Jaszczur odbędzie się zorganizowana, specjalnie dla Krzysztofa Szulca, impreza charytatywna "DYCHA DLA KRZYCHA". Swoją muzyką czas umilać będą Dj Zel oraz DJ Luter One. Wstęp na wydarzenie to Cegiełka dla Krzyśka, którą można będzie nabyć przy wejściu na imprezę. Cena to oczywiście 10 zł.

Koordynatorem akcji jest Miejskie Centrum Wolontariatu w Elblągu.

Kto nie może uczestniczyć w akcji także może pomóc wchodząc na stronę Pomagam.pl i ofiarować dowolny datek. Potrzeba 50 tys. zł. Na dziś (20.11) wpłacono 11,5 tys. zł. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.