› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

komentowane

oceniane

Elbląg. Pomóż rodzinie z Aleppo

› dzieci i rodzina 8 miesięcy temu    29.04.2018
Grażyna Wosińska
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Pomóż rodzinie z Aleppo

Nie wyjeżdżając z Elbląga możesz pomóc rodzinie z Aleppo. Wystarczy, że klikniesz tutaj. Możesz pomóc Nidal Elias Naddour i jego żonie Laurend Hanna Dergham oraz ich pięciorgu dzieciom. Rodzina straciła swój dobytek i nikt nie ma pracy. 

Caritas Polska zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Rodzina rodzinie”. Wystarczy wejść na www. Rodzinarodzinie.caritas.pl. Wybrać rodzinę i wypełnić deklarację pomocy finansowej na okres 6 miesięcy. Cel zbiórki to 510 zł miesięcznie. 

Sam wybierz kwotę, jaką chcesz wesprzeć tę rodzinę, a którą co miesiąc  będziesz wpłacać na wskazane konto. Nie martw się, jeśli potrzeby rodziny przerastają Twoje możliwości – na pomoc dla konkretnej rodziny składają się deklaracje od kilku darczyńców

- wyjaśniają organizatorzy.

Oto jedna z rodzin, która czeka na pomoc:

Mąż nazywa się Nidal Elias Naddour, a jego żona Laurend Hanna Dergham. Mają pięcioro dzieci. Pochodzą z Aleppo. Jest to bardzo biedna rodzina, bez źródeł dochodu. Podczas wojny stracili cały swój dobytek oraz dom.

Potrzebują żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. Potrzebują również opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania oraz opału na zimę. Dużym wydatkiem jest także dostęp do prądu z generatorów, który sukcesywnie drożeje w związku z przedłużającą się wojną.   

Aleppo przed wojną liczyło 5 mln mieszkańców, obecnie ok. 1,5 mln. Aleppo wschodnie jest w ponad 80% zniszczone. Ciągle nie ma dostępu do bieżącej wody. 1,8 miliona mieszkańców Aleppo korzysta z wody z 300 studni wydrążonych w mieście, ale woda ta często jest niezdatna do picia. Liczba infekcji jelitowych osiągnęła najwyższy w historii poziom.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Food Not Bombs
8 miesięcy temu 2
Nie pomagam przez Caritas, to złodziejska instytucja żyjąca z dojenia państwa i naiwnych.
~ gość
8 miesięcy temu 1
Jest komu pomagać w Polsce.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.