› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Elbląg: Połowa ferii minęła. Policjanci podsumowali pierwszy tydzień

› policja 7 miesięcy temu    29.01.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg: Połowa ferii minęła. Policjanci podsumowali pierwszy tydzień  fot. KMP w Elblągu

Elbląscy policjanci od tygodnia prowadzą działania „Bezpieczne Ferie 2019". W przedsięwzięcie zaangażowani są funkcjonariusze ruchu drogowego oraz prewencji kryminalnej. Pierwszy tydzień ferii minął spokojnie i bezpiecznie.

Policjanci z ruchu drogowego od początku zimowych ferii skontrolowali 884 pojazdy oraz 49 pieszych przechodzących najczęściej w miejscach niedozwolonych lub poruszających się poza terenem zabudowanym bez elementów odblaskowych. W 79 przypadkach zatrzymanie auta do kontroli było spowodowane przekroczeniem dozwolonej prędkości. Kolejnych 18 kierujących nie stosowało się do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz do stosowania fotelików ochronnych w przypadku przewożenia w aucie dzieci. 3 kierujących służby ruchu drogowego ukarały za wykonywanie niebezpiecznych manewrów (typu zawracanie lub wyprzedzanie) w miejscach niedozwolonych. Policjanci wyeliminowali z ruchu 2 pijanych kierowców. Przeprowadzili także 8 kontroli autobusów przewożących dzieci na wycieczki i półkolonie. W jednym tylko przypadku autobus nie miał ważnych badań technicznych, a kierowcy został zatrzymany dowód rejestracyjny. Co najważniejsze nie było wypadków z udziałem dzieci. Łącznie wystawiono 158 mandatów i sporządzono 40 wniosków do sądu. W 272 przypadkach policjanci zamiast mandatu – pouczali.

Policjanci z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń 7 razy spotkali się z wypoczywającymi podczas ferii dziećmi. W spotkaniach wzięło udział 466 młodych elblążan. Odbyło się również 7 kontroli miejsc zimowego wypoczynku przez przedstawicieli Departamentu Edukacji Sportu i Turystyki, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Policji i Straży Pożarnej. Kontrole przebiegły bez uwag.

Aby ułatwić i usprawnić kontrole autokarów policjanci proszą o wcześniejsze ich zgłaszanie. Podczas takiej kontroli sprawdzana jest trzeźwość kierującego, uprawnienia do kierowania, także stan techniczny autokaru.  W okresie zimowym oraz w czasie ferii policjanci kontrolują od 2 do 6 autokarów dziennie. Organizatorów wyjazdów prosimy o zgłaszanie kontroli na dwa dni przed planowanym wyjazdem. Najlepiej zrobić to dzwoniąc pod nr tel.: 55 230 15 99.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.