› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

komentowane

oceniane

Elbląg: Policjant w Tramwajach Elbląskich

› policja 10 miesięcy temu    21.03.2018
Informacja prasowa
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg: Policjant w Tramwajach Elbląskich  fot. KMP w Elblągu

Dziś (21.03) w siedzibie Tramwajów Elbląskich Sp. z o.o. odbyła się odprawa służbowa dla motorniczych, w której uczestniczył policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. W szkoleniu uczestniczyło 50 motorniczych. Rozmawiano o bezpieczeństwie na elbląskich ulicach. 

Dziś w siedzibie Tramwajów Elbląskich przy ulicy Browarnej omówiono stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Elbląga z uwzględnieniem kolizji z udziałem tramwajów. Z policyjnych danych wynika, że w 2017r. w naszym mieście doszło do 34 zdarzeń z udziałem tramwajów. W zdecydowanej większości ich sprawcami byli kierujący samochodami osobowymi, którzy nie ustępowali pierwszeństwa przejazdu jadącemu tramwajowi.  Zarówno pracownicy Tramwajów Elbląskich, jak i funkcjonariusze widzą potrzebę współpracy w celu poprawy bezpieczeństwa w tych środkach komunikacji zbiorowej. 
- W naszym szczególnym zainteresowaniu jest infrastruktura drogowa, między innymi    synchronizacja sygnalizacji świetlnej oraz bezpieczeństwo pieszych. Warto przypomnieć, że jeśli przystanek tramwajowy nie jest wyposażony w wysepkę dla pasażerów, a na przystanek wjeżdża tramwaj lub na nim stoi, kierujący jest obowiązany zatrzymać pojazd w takim miejscu i na taki czas, aby zapewnić pieszemu swobodne dojście do tramwaju lub na chodnik. Na ul. Królewieckiej w Elblągu zauważamy, że kierowcy zapominają o tej zasadzie  – wyjaśniał st. asp. Wiktor Kaczmarek, z wydziału ruchu drogowego elbląskiej policji. 

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Machupichcę
10 miesięcy temu 4
Idąc za ciosem, kolejne tego typu spotkania powinny się odbyć w korporacjach taxi. Pierwszy temat każdego spotkania powinien brzmieć : "kierunkowskazy - do czego służą i jak ich używać ?"
~ trampek
10 miesięcy temu ocena: 100%  3
zmieniliście zdjęcie..... szkoda ale za to fajne oświetlenie tego tramwaju policjant powinien dać mandat wizerunek spółki....
~ trampek
10 miesięcy temu ocena: 100%  2
najbardziej zainteresowany ten siwy gość
~ gru
10 miesięcy temu 1
To akurat jeden z dyrektorów
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.