› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Elbląg. Podwyżka za odbiór śmieci, a obniżka...

› zagrożenia i utrudnienia 9 miesięcy temu    17.04.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Podwyżka za odbiór śmieci, a obniżka...

Znane są propozycje dotyczące podwyżki ceny odbioru odpadów od 1 czerwca oraz obniżki cen biletów komunikacji miejskiej. Wszystko zależy od decyzji radnych podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej w dniu 26 kwietnia

Teraz za za odbiór śmieci segregowanych płacimy 9,5 zł, a za odpady nieselektywne 16,63 zł. Od 1 czerwca 2018 r. wzrosną i wyniosą 10,6 zł miesięcznie za odpady selektywne i 18,38 zł za śmieci niesegregowane.

Natomiast spadną ceny biletów komunikacji miejskiej. Przejazd jednorazowy stanieje z 2,60 zł (bilet zakupiony przez  telefon komórkowy) do 2,30 zł. Z 2,20 zł do 2,10 zł obniżana jest cena za przejazd nieprzekraczający dwóch przystanków, równocześnie obniżane są ceny biletów okresowych o ok. 6 %.

Wszystko zależy od tego jak zagłosują radni podczas sesji w dniu 26 kwietnia.  

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 2
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ w---ny
9 miesięcy temu ocena: 50%  3
złodzieje ,złodzieje ,zerwijcie umowę z Clenerem to oszuści i złodzieje w śmietnikach góry śmieci i tylko ceny podnoszą Elbląg zawalony śmieciami ,gabarytami a oni tylko chcą kasę.Jak była firma z Nowego Stawu brali 4 zł!!!
~ puiyujyf
9 miesięcy temu ocena: 100%  2
Typowa zagrywka polityczna. Obniżą ceny biletów i pochwalą się tym przed wyborcami, a w tym samym czasie już zaplanowali że podwyższą opłaty za wywóz odpadów. W efekcie to co zaoszczędzicie na biletach, to zwrócicie w opłacie za odpady.
~ Misia Ce
9 miesięcy temu 1
Ach te zbliżające się wybory samorządowe. Komunikacja nie zarabia na siebie, w kasie Elbląga kuso z pieniędzmi, ale - ".... ludzie to kuupią, ludzie to luubią, byle ......."
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.