› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

komentowane

oceniane

Elbląg. Po raz trzeci szukają wykonawcy modernizacji zajezdni

› inwestycje drogowe 7 miesięcy temu    12.07.2018
Grażyna Wosińska
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Po raz trzeci szukają wykonawcy modernizacji zajezdni  fot. archiwum elblag.net

Po raz trzeci ogłoszono dziś (12.07) przetarg na roboty budowlane inwestycji: modernizacja infrastruktury technicznej na terenie zajezdni tramwajowej. Poprzednimi przetargami nie była zainteresowana żadna firma.

Pełna nazwa projektu brzmi: „Modernizacja infrastruktury technicznej na terenie zajezdni tramwajowej do obsługi taboru niskoemisyjnego oraz wsparcie węzła przesiadkowego publicznego transportu zbiorowego w ramach projektu Poprawa zrównoważonej mobilności mieszkańców Elbląga”.

Przypomnijmy. Miasto za trzecim podejściem wyłoniło firmę, która wykonała projekt przedsięwzięcia. Na pierwsze i drugie ogłoszenie o przetargu na wykonawcę prac budowlanych nie zgłosiła się żadna firma. Zapadły decyzje o unieważnieniu.

Dziś (12.07) ukazało się trzecie ogłoszenie o przetargu. O tym ile firm się zgłosiło dowiemy się 30 lipca. Jeśli sie uda wyłonić wykonawcę, zakończy on inwestycję do 12 miesięcy od daty przekazania terenu budowy. 

Zakres zamówienia obejmował:

1)     wykonanie rozbiórki istniejącej hali stalowej na terenie zajezdni tramwajowej przy ul. Browarnej 91 w Elblągu,
2)    budowę nowej hali postojowej taboru tramwajowego na terenie zajezdni tramwajowej przy ul. Browarnej 91 w Elblągu,
3)    budowę torowiska tramwajowego na terenie zajezdni tramwajowej i wykonanie robót drogowych przy ul. Browarnej 91 w Elblągu,
4)    budowę trakcji tramwajowej na terenie zajezdni tramwajowej przy ul. Browarnej 91 w Elblągu,
5)    wykonanie robót sanitarnych w zakresie instalacji wewnętrznych i zewnętrznych, elektrycznych, c.o. oraz usunięcie kolizji związanych z realizacją robót wymienionych powyżej w poz. 1)-4) SIWZ,
6)    przebudowę peronów przystanków tramwajowych na wysokości Dworca PKP przy Alei Grunwaldzkiej w Elblągu wraz z budową odcinka chodnika oraz montaż elementów małej architektury na ww. peronach i na Placu Dworcowym wraz z uzbrojeniem, obejmującej między innymi zakup i montaż tablic informacji pasażerskiej, biletomatów, gabloty informacyjnej, stojaków rowerowych, wiat pasażerskich, koszy na śmieci, wyposażenie istniejących wiat na pętli autobusowej w oświetlenie i wymianę źródeł światła na pętli autobusowej na LED-y.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Um
7 miesięcy temu 3
A wszystko za kwotę ....? Poprawa zrównoważonej mobilności mieszkańców???? Ludzie już w zadzie mają taką poprawę mobilności, chodzą pieszo lub jeżdżą rowerkami, o autkach nie wspomnę.Kpina Pany...
~ Stoperan
7 miesięcy temu ocena: 100%  2
A będzie całkowicie wymieniony tabor?
~ bvb
7 miesięcy temu 1
Chyba w Olsztynie.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.