› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elbląg: Pluszowe misie trafią do dzieci

› policja ponad rok temu    3.12.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg: Pluszowe misie trafią do dzieci fot. KM Policji Elbląg

Do elbląskiej komendy policji przyniesiono 80 pluszowych misiów. To część kolekcji elblążanki Joanny Koszyńskiej. Teraz misie trafią do policyjnych radiowozów a chwilę później policjanci obdarują nimi najmłodszych.

Może się zdarzyć, że podczas kontroli drogowej, kolizji drogowej lub innej interwencji będzie obecne dziecko. Taki podarowany miś będzie mógł uspokoić np. płaczącego malucha lub rozładować konfliktową sytuację.  

Przekazane misie trafią do najmłodszych i to już niedługo – pluszaki będą zapakowane w folie oraz wstążkę z napisem Policja i numerem alarmowym 112

Misie przekazała pani Joanna Koszyńska, elblążanka która zbieraniem „misiów” zajmuje się od lat. Kobieta postanowiła po raz kolejny podzielić się swoją kolekcją. Chciała też, aby misie trafiły do najmłodszych. Co więcej, każdy z misiów został sfotografowany i trafił na założoną przez panią Joannę stronę „My misie” na portalu społecznościowym facebook.

Teraz kolejnym etapem będzie rozdanie najmłodszym tak oznakowanych misiów. Największa część maskotek trafi do patroli ruchu drogowego.

- Policjanci podczas swoich działań będą nagradzać najmłodszych pluszakiem z policyjną opaską – mówi kom. Tomasz Krawcewicz naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Chcemy też aby najmłodsi zapamiętali, że zapięte pasy czy jazda w foteliku są ważne i będą nagradzane. Miś, tym bardziej otrzymany od policjanta ma się dzieciom dobrze kojarzyć. Takie działania prowadziliśmy już w 2017 roku i spotykały się one z pozytywnym odbiorem.

Każdy z obdarowanych będzie mógł znaleźć swojego misia na facebookowej stronie My Misie i poznać jego historie. Funkcjonariusze podczas kontroli drogowych będą przypominali najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa i o tym jak bezpiecznie podróżować. Przypomnieniem spotkania z policjantem będzie pluszowy miś z alarmowym numerem.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.