› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elbląg. Pijani kierowcy bez prawa jazdy

› policja 9 miesięcy temu    15.10.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Pijani kierowcy bez prawa jazdy

W miniony weekend policjanci przeprowadzili 134 interwencje. Do pogotowia socjalnego przewieziono 17 nietrzeźwych osób. Policjanci z ruchu drogowego skontrolowali trzeźwość 352 osób zatrzymując przy tym 7 nietrzeźwych kierujących. Prawa jazdy zatrzymano na 3 miesiące 5 kierującym, za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Jeden z kierujących zatrzymany do kontroli drogowej i poddany badaniu na zawartość alkoholu „wydmuchał”  1,34 promila alkoholu. Mężczyzna to 28-latek, który kierował oplem astrą i został zatrzymany w Kazimierzowie. Co więcej, okazało się, że nie ma on uprawnień do kierowania autem.

W sobotę około 19.00 na drodze k22 zatrzymano 42-latka, który kierował daewoo lanosem. Wynik badania alkotestem to 2,64 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna już miał zatrzymane prawo jazdy. Jego auto odholowano na parking.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na czas określony przez sąd.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.