› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Elbląg. Palił sklejką meblową w piecu. Zapłacił grzywnę

› bieżące 11 dni temu    20.11.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Palił sklejką meblową w piecu. Zapłacił grzywnę  fot. SM w Elblągu

Elblążanin palił płytą meblową, podklejonymi parkietami lakierowanymi, sklejką meblową oraz podłogową jako standardowy opał. Sprawa trafiła do sądu, który nałożył grzywnę w wysokości 500zł.

Dyżurny Straży Miejskiej w Elblągu otrzymał zgłoszenie o dymie z odorem spalanych odpadów, wydobywającym się z komina domku jednorodzinnego przy ul. Osiedle Marynarzy.

Strażnicy zlokalizowali miejsce, z którego wydobywał się duszący dym i dokonali kontroli paleniska. Sprawca wykroczenia ujawnił czym pali w piecu grzewczym.

To co zostało wskazane przez mężczyznę przerosło najśmielsze oczekiwania strażników, ponieważ niecodzienną sytuacją jest gdy ktoś wskazuje płytę meblową, podklejone parkiety lakierowane, sklejkę meblową oraz podłogową, książki i czasopisma jako standardowy opał. Mężczyzna był nieświadomy popełnianego wykroczenia i nigdy wcześniej nie był notowany w systemach Straży Miejskiej w związku z czym został mu zaproponowany mandat karny w wysokości 200zł za wykroczenie 

- informuje mł. str. Karol Hoffman, Straż Miejska w Elblągu.

Chodzi o wykroczenie z art. 191 Ustawy o odpadach - Termiczne przekształcanie odpadów poza spalarnią lub współspalarnią odpadów

Mężczyzna skorzystał z przysługującego mu prawa do odmowy przyjęcia mandatu karnego w związku z czym został sporządzony wniosek do Sądu Rejonowego w Elblągu o ukaranie. Sąd nie uznał tłumaczenia mężczyzny i nałożył na niego grzywnę w wysokości 500zł czym podkreślił, że nie ma zgody na spalanie w piecach grzewczych rzeczy, które wpływają negatywnie na zdrowie nas wszystkich.

Pamiętajmy, że grzywna za powyższe wykroczenie może wynosić nawet 5 tys. zł
 

- wyjaśnia mł. str.  Hoffman.

Strażnicy w tym roku podjęli prawie 400 interwencji dotyczących termicznego przekształcania odpadów a łączna kwota mandatów karnych za to wykroczenie przekroczyła już 10 tysięcy złotych.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Polka
9 dni temu ocena: 50%  4
Zapraszam wieczorkiem na Osiedle Metalowców. Tu się dzieje....
~ Pick
9 dni temu ocena: 50%  3
Nie ma osiedla, żeby takim świństwem nie palili !!! Aż dusi w gardle i nie można oddychać, tak śmierdzi i truje !!! Gdzie te drony do kontroli spalin ? Przez takich durniów umiera w Polsce co roku 45 tys ludzi, jeden Malbork mniej ???
~ Elblążanin
10 dni temu ocena: 100%  2
Fabryczna polerowanie lamp tam jak dadzą czadu śmieciami to się dziwie ze lidzie mieszkający obok jeszcze żyją. Dym czarny i śmierdzący aż czasem iskry lecą.
~ elblążanin
11 dni temu ocena: 100%  1
Na starej Topolowej palą wszystkie śmieci okna na Pokornej nie można otworzyć niech ktoś wieczorkiem ze straży się przejdzie ale te nieroby pracują chyba do 21.oo
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.