› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Elbląg. Oszuści znów zaatakowali. Podają się za pracowników ZUS

› policja 9 miesięcy temu    20.09.2018
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Oszuści znów zaatakowali. Podają się za pracowników ZUS

Oszustka odwiedziła w domu mlodą kobietę i podała się za pracownicę Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Elblągu. Przekazała, że ma się zgłosić następnego dnia o konkretnej godzinie do ZUS. Oszustce chodziło o to, by w tym czasie nikogo nie było w domu. W razie wątpliwości ZUS radzi dzwonić pod nr 22 560 1600. 

W tym tygodniu do elbląskiego oddziału ZUS dotarły sygnały o podającej się za pracownika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych kobiecie. Oszustka odwiedziła w domu młodą kobietę i poprosiła o  zgłoszenie się do placówki ZUS,  następnego dnia o konkretnej godzinie. Prawdopodobnie, chodziło o to, aby w konkretnym czasie nie było nikogo w domu. Pani wykazała się dużym rozsądkiem kontaktując się z najbliższą placówką ZUS i o całym zdarzeniu powiadomiła policję.

ZUS ostrzega i informuje.

Wizyty pracowników poza siedzibami jednostek ZUS, odbywają się jedynie w dwóch przypadkach.

Pierwszy z nich to kontrola prawidłowości wykorzystania zwolnień lekarskich. Oznacza to, że pracownik ZUS może przyjść do naszego domu lub innego miejsca wskazanego w zwolnieniu jako miejsce pobytu w czasie choroby, sprawdzając, czy wykonujemy zalecenia lekarskie. 

Drugim przypadkiem wizyt jest kontrola przeprowadzana u osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą. Kontrolę taką prowadzą wyłącznie inspektorzy kontroli na podstawie stosownego upoważnienia. Kontrola taka jest zawsze zapowiadana wcześniej. Każdy pracownik ZUS przeprowadzający kontrolę posiada odpowiednia legitymację

- wyjaśnia Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS  województwa warmińsko-mazurskiego 

W razie wątpliwości co do tożsamości osoby przedstawiającej się jako pracownik ZUS, można zadzwonić pod numer 22 560 1600 i, poprosić o pomoc w zweryfikowaniu sprawy i potwierdzenie tożsamości pracownika.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.