› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elbląg. O „Mordercach bez zlecenia” (+wideo)

› policja 10 miesięcy temu    6.11.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. O „Mordercach bez zlecenia” (+wideo)

Henryk - ma na swoim koncie zabójstwo czteroosobowej rodziny. Ewelina - skutecznie pozbawiła życia dwójkę swoich dzieci. Tomasz - odebrał życie 11-latkowi. To tylko trzech przedstawicieli grona zabójców, którzy działają bez zlecenia i zupełnie przypadkowo wybierają swoje ofiary. Dlaczego to robią? Co nimi kieruje? Dowiecie się oglądając ten krótki film, przygotowany przez Truso TV i policjantów z Elbląga.

Policjanci z Elbląga współtworzyli filmowy spot, który ma na celu uświadomić, że wsiadając po pijanemu za kierownicę auta stajemy się… potencjalnym mordercą.

Spot „Mordercy bez zlecenia” powstał jako element miejskiego programu Bezpieczny Elbląg.  W jego realizację tak jak i przy poprzednich spotach zaangażowany był sprawdzony już zespół: elbląskiej Policji oraz ekipy Telewizji Truso TV, która jak zwykle dała z siebie wszystko.

Po filmach „Oszukaj oszusta” czy „Drogowych realiach”, które na portalach YouTube i Facebook osiągnęły kilkaset tysięcy wyświetleń oraz odniósł efekt informacyjny i prewencyjny w kwestii oszustw dokonywanych na seniorach, czy wypadków drogowych – tym razem autorzy postanowili przypomnieć o tym, jak ważne jest bycie trzeźwym, gdy wsiadamy za kierowcę auta. Od początku roku policjanci z Elbląga zatrzymali 227 kierujących którzy kierowali mając promile w organizmie.

- Nie jest to zwykła forma mówiąca o prewencji – mówi kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu. – Film przenosi nas do pubu i w dość nietypowy sposób opowiada o problemie. Pojawia się alkohol, amunicja, broń i pewne uproszczone porównanie tego, co może stać się za chwilę. Film ma oddziaływać na widza i zapadać w pamięć, jeżeli udało się to osiągnąć to już naprawdę dużo. Zapraszam do obejrzenia spotu i jego oceny a jeżeli zrobił wrażenie udostępnienie go znajomym.

Film był realizowany przez Truso Tv, które ma na koncie też wcześniejsze spoty: „Oszukaj oszusta”, oraz „Drogowe realia”. Przy realizacji „Morderców bez zlecenia” zaangażowani byli: Jacek Żukowski, Krzysztof Paluszyński, Michał Kisiel, Bartłomiej Kusowski, Paulina Borkowska i Grzegorz Lechwar – Klub Muzyczny Mjazzga.

- Dziękujemy osobom, które wystąpiły w spocie, a także tym wszystkim, którzy brali udział przy jego realizacji – mówi Jacek Żukowski redaktor naczelny Truso Tv.

Emisja filmu rozpocznie się w tym tygodniu na antenie Truso Tv oraz w Internecie na kanale YouTube Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Spot trafi także na stronę Komendy Głównej Policji oraz na portale społecznościowe.

Zapraszamy do obejrzenia „Morderców bez zlecenia”.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.