› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Elbląg. Natasza pomagała innym, teraz sama potrzebuje pomocy

› zdrowie i uroda 11 miesięcy temu    28.06.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Natasza pomagała innym, teraz sama potrzebuje pomocy fot. archiwum prywatne

Elblążankę Nataszę Pęcherzewską czeka dziś (28.06) drugi zabieg wycięcia węzłów chłonnych zapobiegający przerzutom. Po nim będzie wielomiesięczna rehabilitacja mająca na celu przywrócenie funkcji połykania i mówienia. Niezbędne są pieniądze na terapię zapobiegającą przerzutom i rozwojowi nowotworu oraz wielomiesięczną rehabilitację. Chcesz pomóc kliknij tutaj. Każda złotówka się liczy. 

U Nataszy Pęchrzewskiej z Elbląga w styczniu zdiagnozowano nowotwór złośliwy języka. Jest to jeden z najrzadszych i trudnych w leczeniu odmian raka. Kobieta leczona jest w Instytucie Onkologii w Gliwicach, wiodącym w Polsce ośrodku leczącym nowotwory  szyi i głowy. 

Pod koniec marca miała operację ratującą życie, która obejmowała usunięcie guza oraz rekonstrukcję języka. W trakcie badań kontrolnych przeprowadzonych  w maju, okazało się, że jeden z węzłów chłonnych jest powiększony, a jego biopsja wykazała obecność komórek nowotworowych. 

Z tego powodu dziś (28.06) czeka ją drugi zabieg wycięcia węzłów chłonnych zapobiegający przerzutom. Po nim będzie wielomiesięczna rehabilitacja mająca na celu przywrócenie funkcji połykania i mówienia.  Z powodu trudności leczenia tego typu nowotworów, możliwości diagnozy, kontrolowania  i leczenia są bardzo ograniczone. 

Niezbędne są pieniądze na terapię zapobiegającą przerzutom i rozwojowi nowotworu oraz wielomiesięczną rehabilitację. Chcesz pomóc kliknij tutaj.  Zbiórka potrwa jeszcze 33 dni. 

Do czasu zdiagnozowania choroby, Natasza działała w fundacji zajmującej się dogoterapią. Prowadziła terapię z udziałem specjalnie wyszkolonych psów pomagając dzieciom i dorosłym osobom z niepełnosprawnością. Dodatkowo pracowała na uczelni jako wykładowca ucząc przyszłych pedagogów. Obecnie z powodu swojej choroby nie jest w stanie wykonywać żadnego z tych zajęć, które oparte są na komunikacji werbalnej. 

Wiele lat temu Natasza tańczyła Zespole Pieśni i Tańca „Ziemia Elbląska”, następnie współtworzyła Elbląski Klub Tańca „Jantar” (jest instruktorką tańca), dzięki któremu Elbląg jest dzisiaj jednym z najważniejszych ośrodków tańca towarzyskiego w Polsce i Europie. 
Jak podkreślają jej przyjaciele, Natasza to osoba o wielkim sercu, radosna, pełna pasji i zaangażowania. 

Okazało się, że dzisiaj sama potrzebuje pomocy.  Możesz wesprzeć Nataszę. Każda złotówka się liczy. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.