› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Elbląg. Na Topolowej powstanie zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna

› budownictwo mieszkaniowe 11 miesięcy temu    9.07.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Na Topolowej powstanie zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna  fot. UM Elbląg

Miasto ogłosiło przetarg na sprzedaż działki położonej wzdłuż ul. Topolowej. Na niej ma powstać zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna do dnia 31 grudnia 2026 roku. 

W Biuletynie Informacji Publicznej ukazała się informacja o przetargu na działkę o powierzchni 0,2 hektara, położoną wzdłuż ul. Topolowej, wśród zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej oraz zabudowy usługowej. 

Na nieruchomości posadowiony jest budynek o funkcji handlowo-usługowej, przeznaczony do fizycznej likwidacji. Nieruchomość częściowo zagospodarowana obiektami nietrwale związanymi z gruntem i użytkowana przez okolicznych mieszkańców

- czytamy w ogłoszeniu.

Przetarg ustny nieograniczony odbędzie się 9 września w Urzędzie Miejskim. Cena wywoławcza 470 tys. zł. 

Nabywca musi spełnić kilka warunków. Dostęp nieruchomości do drogi publicznej musi przewidzieć poprzez drogę wewnętrzną położoną na działce znajdującej się w administrowaniu Zarządu Budynków Komunalnych w Elblągu. Nieruchomość będzie przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną. To nie wszystko.

Nabywca nieruchomości zobowiązany będzie do rozpoczęcia zabudowy w terminie do dnia 31 grudnia 2024 r. i zakończenia zabudowy nieruchomości, zgodnie z jej przeznaczeniem, w terminie do dnia 31 grudnia 2026 r
Gdy nie spełni warunków grożą mu kary w wysokości 45 tys. zł. za każdy rozpoczęty rok zwłoki, płatnych począwszy od 2025 roku.

- czytamy w ogłoszeniu o przetargu. Dodatkowo nabywca w celu zabezpieczenia zapłaty należności miastu z tytułu tych kar umownych dobrowolnie podda się rygorowi egzekucji do kwoty 500.000 zł

W przypadku, gdy nabywcą nieruchomości zostanie jedna ze Wspólnot Mieszkaniowych, położonych przy ul. Topolowej 32-46, Topolowej 50-70 oraz Topolowej 72-82, zostanie zwolniona z terminów zabudowania nieruchomości.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 2
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ apolityczny
11 miesięcy temu 3
Będzie zero przestrzeni i jeden drugiemu będzie patrzył w okno. A gdzie miejsce na zaparkowanie samochodu? O tym ktoś pomyślał?
~ ggggg
11 miesięcy temu ocena: 25%  2
sama patola tam mieszka kto by chcial kolo tych domkow mieszkac huhhu
~ Spacerowicz
11 miesięcy temu ocena: 50%  1
Najlepiej wszystko sprzedać zabetonować i po ptakach . Współczuję obecnym mieszkańcom domków wokoło planowanej zabudowy .
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.