› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Elbląg. Na rakietę przy Mącznej już nikt nie wejdzie

› daj znać 6 miesięcy temu    26.11.2018
Grażyna Wosińska
komentarzy 7 ocen 2 / 100%
A A A
Elbląg. Na rakietę przy Mącznej już nikt nie wejdzie  fot. Marcin Mongiałło

Nasz Czytelnik jest oburzony, że wejście do rakiety, przy Mącznej zostało zablokowane na stałe. Mieczysław Szałachowski, prezes Elbląskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Sielanka wyjaśnia, że rakieta nie spełnia wymagań bezpieczeństwa, więc trzeba było podjąć taką decyzję.  

Osoby w wieku pięćdziesiąt plus na pewno pamiętają zabawy w rakiecie na placu zabaw przy ul. Mącznej. Część z nich na Facebooku zdecydowało się opisać wspomnienia.

Dziadek Jurek zbudował ją ok. 50 lat temu, a stoi niedaleko ich domu, gdy mieszkali na Hetmańskiej od podwórka. Ja też się kiedyś na niej bawiłam jak byłam mała, bo mieszkał tam niedaleko mój wujek marynarz. Z jego synem Mariuszem i moim kuzynem często tam się bawiliśmy

- wspominała pani Iwona.

Nasz Czytelnik poinformował nas, że wejście do rakiety zostało zablokowane. 

Jestem oburzony. Tyle lat wiele dzieci świetnie się bawiło, wdrapywało się na samą górę. Nigdy nikomu nic się nie stało. Dlaczego teraz rakieta stała się niebezpieczna?

- pyta pan Arkadiusz. 

O wyjaśnienie poprosiliśmy Mieczysława Szałachowskiego, prezesa Elbląskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Sielanka”  i członka Zespołu Zarządców tego osiedla. 

Teraz pomimo niezłego wyglądu rakieta już nie spełnia żadnych norm bezpieczeństwa, które są znacznie bardziej restrykcyjnie niż w latach sześćdziesiątych

- tłumaczy prezes „Sielanki”.  

Rakieta na pewno nie zniknie, a teren wokół będzie rewitalizowany. 

Jest opracowany wstępny projekt. Będzie nowe oświetlenie, odwodnienie, tereny zielone. O szczegółach poinformuję, gdy już będą gotowe wszystkie uchwały zainteresowanych wspólnot o finansowaniu przedsięwzięcia

- zapewnia Mieczysław Szałachowski. 

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

  • 5
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 2
   SMUTNY
  • 2
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (7)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Duff
  5 miesięcy temu 7
  Ludziom sie w dupach po przewracalo.. a te restrykcyjne wymogi to pewnie unijne.. Robic z dzieci kaleki to chyba celowe dzialanie.
  ~ hANIA
  5 miesięcy temu 6
  TA RAKIETA TO BARDZIEJ BEZPIECZNA NIŻ TE CO SĄ ZROBIONE Z LINEK KTÓRE SĄ NA PLACACH ZABAW .NIE RAZ BAWIŁAM SIĘ NA NIEJ MIMO ZE MIESZKAŁAM ZA KANAŁEM CZĘSTO TEŻ PRZYCHODZIŁAM Z SYNAMI
  ~ gjv
  5 miesięcy temu ocena: 67%  5
  Za moich czasów dzieciństwa, skakało się z drzew i z garaży i nikt nigdy sobie krzywdy nie zrobił :D A współcześnie politycy wymyślają jakieś chore przepisy i normy, chyba tylko po to aby udawać że coś robią.
  ~ dziadek
  5 miesięcy temu ocena: 67%  4
  Jakie normy musi spełnić by została dopuszczona do zabawy,idąc tym tokiem myślenia gra w klasy i zabaw skakanką też jest niebezpieczna.
  ~ gość
  5 miesięcy temu ocena: 50%  3
  Normalnej łapówy. Sprawa przycichnie i rakieta odleci.
  ~ zx
  5 miesięcy temu ocena: 83%  2
  Gdy uczyłem się w ZSZ nr1 na Blacharskiej, od tyłu działała spółdzielnia której nazwy nie pamiętam. Tam, na podwórku tą rakietę budowano.Patrzyliśmy z klas na postęp robót. Kilkadziesiąt lat służyła mieszkańcom, ich dzieciom. Ale przyszło nowe lepsze, i i stała się zagrożeniem. Za Wyspiańskim - "a to Polska właśnie"... Facet 72- letni
  ~ jan
  6 miesięcy temu ocena: 100%  1
  Jak by nie patrzeć zostaje tylko internet.
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.