› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elbląg. Na Modrzewinie działka na sprzedaż. Do 2025 roku zakończenie budowy firmy

› biznes 9 miesięcy temu    28.02.2020
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Na Modrzewinie działka na sprzedaż. Do 2025 roku zakończenie budowy firmy fot. Nieruchomość przy ul. Czuchnowskiego - obręb 2, działka nr 58/1

Miasto sprzedaje działkę o powierzchni jednego hektara na Modrzewinie, przy ul. Czuchnowskiego. Przetarg ustny nieograniczony odbędzie się 27 kwietnia. 

W Biuletynie Informacji Publicznej ukazało się ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej o powierzchni 1,0088 ha, włączona w obszar Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Podstrefa Elbląg. Przeznaczenie nieruchomości określone w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego to: obiekty produkcyjne, składy i magazyny i/lub zabudowa usługowa

Nabywca nieruchomości zobowiązany będzie do rozpoczęcia zabudowy do dnia 31 grudnia 2022 r. i zakończenia zabudowy nieruchomości, zgodnie z jej przeznaczeniem, w terminie do dnia 31 grudnia 2025  roku. W przypadku nie dotrzymania terminów grożą kary umowne po 56 tys. zł, za każdy rozpoczęty rok zwłoki, płatnych począwszy od 2023 roku (w przypadku rozpoczęcia budowy) oraz do 2026 roku ( jeśli chodzi o zakończenie budowy). 

Dodatkowo przyszły nabywca dobrowolnie podda się egzekucji do kwoty 620 tys. zł. Gminie Miasto Elbląg będzie przysługiwało prawo do wystąpienia z wnioskiem o nadanie aktowi notarialnemu nabycia nieruchomości, będącej przedmiotem przetargu, klauzuli wykonalności, w terminie do 31 grudnia 2036 r.

 Nowy właściciel musi przestrzegać zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu: 

        a) wszelka działalność nie może być uciążliwa dla środowiska,
        b) wszelka emisja zanieczyszczeń do środowiska musi zawierać się w granicach terenu,
        c) na terenie ustala się zakaz zmiany stosunków gruntowo-wodnych, mogących pogorszyć warunki siedliskowe występujące w pobliskich terenach lasów i zieleni naturalnej,
        d) na terenie objętym przetargiem, stwierdzono występowanie gatunków flory i fauny bezkręgowej, objętych ochroną prawną, na podstawie przepisów odrębnych.

Termin i miejsce przeprowadzenia przetargu: przetarg odbędzie się w dniu 27 kwietnia 2020 r., o godz. 1100, w sali nr 300A Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Szczegóły przetargu są tutaj. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.