› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Elbląg. Muzyka na dwa fortepiany

› rozrywka ponad rok temu    23.01.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Muzyka na dwa fortepiany fot. EOK

Podczas pierwszego koncertu w tym roku, organizowanego przez Elbląską Orkiestrę Kameralną, elbląscy Melomani mogli wysłuchać występu Rachmaninow Piano Duo. W minioną sobotę, w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych, zabrzmiały klasyczne przeboje na dwa fortepiany.

Swoje umiejętności zaprezentowało dwoje pięknych, utalentowanych pianistów. A byli to zjawiskowa Daria Żurawlowa oraz elegancki Arnold Gniwek. Tegoroczną inaugurację poprowadził, w roli konferansjera, dyrygent Jarosław Praszczałek. W ciekawy i intrygujący sposób wprowadzał słuchaczy w szczegóły koncertu. Opowiadał o historii fortepianu oraz utworach, które znalazły się w repertuarze.

Muzycy rozpoczęli swój występ od „Ronda c-dur” Fryderyka Chopina. Następnie zagrali „Wokalizę” Siergieja Rachmaninowa, „Wariacje na temat Nicolo Paganiniego” autorstwa Witolda Lutosławskiego oraz „Preludium i Fugę” Siergieja Taniejewa. Przed przerwą soliści zaprezentowali również „Suitę Scaramouche” Dariusa Milhauda.
Po kilkunastu minutach artyści wrócili na scenę i dali kolejny popis umiejętności. Wykonali „II Suitę na dwa fortepiany” (Introdukcja, Walc, Romans, Tarantella) również Siergieja Rachmaninowa. Publiczność była oczarowana ich występem, co potwierdzają gromkie brawa po zakończeniu koncertu.

Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o., Sp. J.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.