› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Elbląg: Mężczyzna „uprowadził” kota. Grozi... 5 lat więzienia

› policja 10 miesięcy temu    14.09.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg: Mężczyzna „uprowadził” kota. Grozi... 5 lat więzienia

29-letni mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Wszedł on do mieszkania swojej byłej partnerki i… zabrał z niego jej małego kota. Mężczyzna uznał, że ten kot mu się należy. Wcześniej podarował kobiecie dorosłą kotkę tej samej rasy. Teraz sprawę wyjaśniają policjanci. Skradzione zwierzę odzyskano.

„To będzie na cały powiat pierwsza sprawa o majątek” mówił w filmie „Sami Swoi” sołtys wsi, w której mieszkali bohaterowie Władysław Kargul i Kazimierz Pawlak - tekst ten przeszedł do kultowych cytatów polskiego kina. Było to w 1967 roku. Od tego czasu minęło ponad 50 lat a okazuje się, że sytuacja sporu „O kota” wciąż może być aktualna. Do Komendy Miejskiej Policji w Elblągu wpłynęło zgłoszenie kradzieży małego kota rasy brytyjskiej. Zgłaszająca opisując zdarzenie tłumaczyła, że kradzieży dokonał jej były partner, z którym jest w konflikcie… właśnie o kota. Mężczyzna wcześniej podarował jej dorosłą kotkę tej samej rasy. Później urodziły się dwa małe koty. Mężczyzna miał powiedzieć, że skoro podarował jej kota to teraz chce dostać przynajmniej jednego małego.

Kobieta nie chciała się zgodzić, i kłócili się o to. Pewnego ranka mężczyzna wyczekał na moment, gdy ta wychodziła z mieszkania, wdarł się do niego i po krótkich poszukiwaniach „uprowadził” 4 miesięcznego kota. Kobieta obawiając się zachowania swojego byłego partnera zgłosiła sprawę na policję. W konsekwencji funkcjonariusze odzyskali zwierzę i przekazali je kobiecie. Mały kot rasy brytyjskiej został wyceniony przez właścicielkę na kwotę 1500 złotych. 29-latek usłyszał zarzut kradzieży oraz naruszenia miru domowego. Za taki czyn Kodeks Karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Elblążanin
10 miesięcy temu ocena: 100%  4
Patologicxny Elblag taka bieda że już koty kradną a u mnie pod blokiem z 10 biega i jakoś nikt nie chce ukraść
~ Nela
10 miesięcy temu ocena: 100%  3
Pewnie Pani probuje wykrecic goscia na kase. Bo jak jestem ladna i ogolnie atrakcyjna to mi sie chyba nalezy co nie" Hi Hi
~ novak
10 miesięcy temu ocena: 100%  2
a i jeszcze jedno od kiedy to kot bez rodowody jest wart 1500 zł ???
~ novak
10 miesięcy temu ocena: 100%  1
z tego co wiem to kotka a tym bardziej ten mały kotek nie był tej pani tylko tego gościa .
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.