› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elbląg liderem źródeł odnawialnych? Tak chce Ruch Palikota

› bieżące ponad rok temu    17.06.2013
Marcin Pszczółkowski
komentarzy 4 ocen 9 / 89%
A A A
Elbląg liderem źródeł odnawialnych? Tak chce Ruch Palikota fot. Marcin Pszczółkowski

Źródła odnawialne energii to szansa dla Elbląga. Tak uważają działacze Ruchu Palikota, którzy podczas konferencji na osiedlu Zatorze przekonywali, że nasze miasto może stać się liderem, jeśli chodzi o pozyskiwanie energii naturalnej. W tym upatrują także szans na tworzenie nowych miejsc pracy.

Źródła energii odnawialnych to wielka szansa dla Elbląga – przekonywali na osiedlu Zatorze liderzy Ruchu Palikota – Ewa Białkowska oraz Andrzej Rozenek. Według działaczy tej partii może powstać dzięki temu 400 tys. nowych miejsc pracy w Polsce, w tym również w Elblągu.

- Elbląg powinien postawić na źródła odnawialne – przekonywała Ewa Białkowska. – Mamy wszystkie potrzebne czynniki – przestrzeń, wodę i powietrze.

- Na zachodzie, w Niemczech jest kilka tysięcy biogazowni, u nas raptem 19 – dodał Andrzej Rozenek. – Elbląg może stać się potentatem w dziedzinie wytwarzania odnawialnych źródeł energii.

Rozenek poinformował, że w tej sprawie Ruch Palikota złożył w Sejmie odpowiednie poprawki do ustaw, aby ta dziedzina gospodarki rozwijała się w Polsce znacznie szybciej.

Krzysztof Sierżantowicz z Ruchu Palikota zapowiedział, że jego ugrupowanie chce w Radzie Miasta walczyć na rzecz poprawy sytuacji osiedla Zatorze.

- Ta dzielnica była zapomniana przez wszystkie kolejne ekipy rządzące miastem. Zatorze potrzebuje wiaduktu łączącego z miastem. Czas też wyburzyć baraki socjalne, a ich mieszkańcom zapewnić godziwe warunki do życia – przekonywał Sierżantowicz. – Obiecuję, że tym zajmiemy się w Radzie Miasta.

Ewa Białkowska, kandydatka na prezydenta miasta dodała, że Elbląg ma wszystkie potrzebne atuty, aby stawiając na rozwój ekologii zapewniać nowe miejsca pracy.

- To szansa na nowe inwestycje w naszym mieście – dodała Białkowska.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ star
ponad rok temu ocena: 100%  4
Nareszcie w sprawie tej ktoś zaczął głośno mówić o energii odnawialnej.Może w końcu coś drgnie w tym naszym kraju.
~ Jamci
ponad rok temu ocena: 75%  3
A PO z PIS-em w sejmie zagłosowali aby mocno ograniczyć mały ruch graniczny Polakom. Dajmy im popalić w wyborach 23.06.2013 do władz Elbląga !!! Olejmy ich też jak oni nas olali !!!
~ Stop Palikotom.
ponad rok temu 2
Ruch Palikota to ma problem z odpowiedzią na pytania dziennikarzy. To moje wrazenie po debacie dzisiejszej. Jeśli wszystkie jedyni i są takie to współczuje wyborcom. Nie chce takiej Prezydentowej.
~ wiza
ponad rok temu ocena: 25%  1
Mylą ul. Lotniczą ze Skrzydlatą. A może to jest coś na rzeczy, bo pani kandydatka Białkowska podczas debaty powiedziała, że jest...z kosmosu...
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.